Opis
Nowa, sensacyjna interpretacja wydarzeń obejmujących pierwsze tygodnie wojny niemiecko-sowieckiej
Zupełnie nowa, sensacyjna interpretacja wydarzeń obejmujących pierwsze tygodnie wojny niemiecko-radzieckiej. Na podstawie danych odnalezionych z wcześniej utajnionych materiałów i dokumentów, a także analizy historycznej i pamiętników uczestników wojny autor obala mity o przyczynach katastrofalnych porażek Armii Czerwonej w pierwszych miesiącach wojny. Podkreśla, że głównym powodem porażki Rosjan była paniczna ucieczka i masowa dezercja czerwonoarmistów.
Sołonin daje czytelnikowi nową, głęboką i obiektywną interpretację przebiegu wojennych wydarzeń. Od czasu Lodołamacza Wiktora Suworowa nikt w ten sposób nie pisał o początkowym okresie wielkiej wojny ojczyźnianej.
Mark Sołonin
urodził się w 1958 roku w Kujbyszewie. W roku 1975 ukończył tamtejszy Instytut Lotniczy i podjął pracę w tajnym biurze konstrukcyjnym. W okresie pierestrojki założył klub polityczny. Od dwudziestu lat bada historię udziału ZSRR w II wojnie światowej. REBIS wydał dotąd jego bestsellery: 22 czerwca 1941, czyli jak zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana, 23 czerwca. Dzień "M", Na uśpionych lotniskach..., Pranie mózgu. Fałszywa historia Wielkiej Wojny, Nic dobrego na wojnie oraz 25 czerwca. Głupota czy agresja?