Akupunktura wywodzi się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i jest jedną z najstarszych metod leczenia. Od jakiegoś czasu coraz częściej stosuje się ją w krajach zachodnich jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej. To metoda uznana przez Światową Organizację Zdrowia, a w Polsce jest refundowana przez NFZ.
Akupunktura to sztuka polegająca na regulowaniu krążenia energii Qi w organizmie. Za pomocą igieł nakłuwa się określone punkty na powierzchni ciała, które są rozmieszczone wzdłuż meridianów. Dzięki temu dochodzi do przywrócenia równowagi między Yin i Yang oraz następuje uregulowanie przepływu energii Qi w narządach wewnętrznych.
Wykorzystaj dawne metody na współczesne choroby
Jeśli na przykład wątroba jest chora, to wysyła ona sygnały do określonych punktów na powierzchni ciała. Akupunktura zastosowana właśnie na tych punktach wpływa na organ i dzięki temu rozpoczyna się proces jego uzdrawiania. Akupunkturą można leczyć większość dolegliwości, m.in. nadciśnienie, zapalenia wirusowe i bakteryjne, cukrzycę, depresję.
Autorzy książki są lekarzami i od wielu lat praktykują akupunkturę. W swej publikacji opisują szczegółowo punkty terapeutyczne i ich umiejscowienie. Ponadto możesz tu znaleźć również wyniki badań dotyczących skuteczności tej metody leczenia w przypadku poważnych chorób. Dodatkowo znajdziesz tu również zestaw ćwiczeń wpływających na poprawę koncentracji i pamięci. Poznasz inne terapie z wykorzystaniem punktów akupunktury takie jak moksaterapia, która działa leczniczo usprawniając przepływ krwi, czy bardzo popularna bańkoterapia.
O autorach
Prof. dr Tsolmonpurev Badarchin ukończył studia medyczne, a następnie, pod okiem najlepszych specjalistów na Wschodzie, praktykował akupunkturę i moksaterapię. Obecnie, wraz z lek. med. Khandą Galsan, przeprowadzają zabiegi i dzielą się swoją wiedzą również w Polsce
Fragment książki
„Dla osiągnięcia pożądanych wyników leczenia akupunkturą, bardzo ważna jest wnikliwa diagnostyka pacjenta przed zabiegami akupunktury. Obejmuje ona obserwację, osłuchiwanie, wywiad i badanie pulsu pacjenta. Badanie pulsu jest integralną częścią diagnostyki w medycynie wschodniej. Badanie pulsu wykonuje się umieszczając trzy palce na nadgarstku pacjenta (na tętnicy promieniowej). Pozwala ono określić aktualny stan funkcji narządów Zang-Fu oraz odróżniać syndromy nadmiaru i niedoboru lub zimna i gorąca.”