Opis
Imponujący rozwój standardowych algorytmów przy ciągłej obniżce cen sprzętu i udostępnianiu coraz to szybszych komponentów przyczynił się do zrewolucjonizowania wielu gałęzi przemysłu. Obecnie uczenie maszynowe pozwala automatyzować procesy, które do niedawna musiały być zarządzane przez człowieka. Zadania, które jeszcze dekadę temu stanowiły nieprzekraczalną przeszkodę, dziś są wykonywane przez zwykły komputer osobisty. W efekcie dzięki technologii oraz dostępnym wysokopoziomowym otwartym platformom każdy, kto zainteresuje się uczeniem maszynowym, może projektować i wdrażać niezwykle potężne modele.
Celem tej książki jest przybliżenie profesjonalistom tajników złożonych algorytmów uczenia maszynowego i zasad ich stosowania w praktyce. Poza praktycznymi informacjami dotyczącymi działania algorytmów i ich wdrożeń znalazły się tu również niezbędne podstawy teoretyczne. Opisano klasyczne modele uczenia nadzorowanego, nienadzorowanego i półnadzorowanego. Wskazano, w jakich sytuacjach okazują się one najbardziej przydatne. Zaprezentowano techniki wydobywania danych za pomocą modeli bayesowskich, algorytmu MCMC, a także dzięki stosowaniu ukrytych modeli Markowa. Omówiono zestaw przydatnych do uczenia maszynowego narzędzi, takich jak biblioteki: scikit-learn, Keras i TensorFlow.
Najciekawsze zagadnienia:
najważniejsze koncepcje teoretyczne uczenia maszynowego
modelowanie probabilistyczne i uczenie hebbowskie
zaawansowane koncepcje modeli neuronowych
modele generatywne, takie jak splotowe sieci GAN i sieci Wassersteina
głębokie sieci przekonań
zaawansowane algorytmy: TD(tylda), aktor-krytyk, SARSA i Q-uczenie
Uczenie maszynowe - już dziś zaimplementuj rozwiązania przyszłości!
O autorze
Giuseppe Bonaccorso od wielu lat prowadzi projekty dotyczące sztucznej inteligencji. W kręgu jego głównych zainteresowań znajdują się takie techniki jak uczenie maszynowe, uczenie głębokie, uczenie przez wzmacnianie, a także praca z wielkimi zbiorami danych, systemy adaptacyjne inspirowane układami biologicznymi, kryptowaluty i programowanie neurolingwistyczne