Opis
W ostatnich kilku latach obserwuje się bardzo szerokie wykorzystanie technologii informatycznych w świadczeniu usług bankowych. W szybkim tempie rozwija się tradycyjna bankowość internetowa, w ramach której pojawiło się szereg nowości. Szczególnie dynamicznie rośnie wykorzystanie smartfonów, a wraz z nim na pierwszy plan wysuwa się tzw. bankowość mobilna. Autorzy publikacji szczególną uwagę zwracają na najnowsze tendencje, tj. na Bank Web 2.0 oraz Bank Web 3.0. Liczba użytkowników tych nowych systemów ciągle rośnie, ułatwiają bowiem znacząco korzystanie z usług bankowych.
Podręcznik jest adresowany do studentów kierunków ekonomicznych. Rozważania w nim prowadzone mogą również zainteresować klientów banków korzystających z bankowości elektronicznej.
Recenzowana praca ma niezaprzeczalny walor aktualności i przyczynia się do poszerzenia wiedzy na temat najnowszych zjawisk i procesów zachodzących w ważnym segmencie rynku finansowego. Ograniczenie zakresu rozważań do kilku wybranych zagadnień jest założeniem zasadnym, gdyż obecny stan rozwoju bankowości elektronicznej utrudnia przedstawienie wszystkich jej aspektów w ramach jednej pracy. Czytelną i zasadną intencją autorów było skoncentrowanie się na w miarę dogłębnym przedstawieniu kilku najnowszych zjawisk i procesów zachodzących w ramach bankowości elektronicznej, rzadko dotychczas prezentowanych w polskiej literaturze fachowej.
Prof. dr hab. Jerzy Węcławski
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Twórcy podręcznika to międzyuczelniany zespół autorski złożony z pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.