Opis
Zapewnienie bezpieczeństwa IT spędza sen z powiek nie tylko inżynierom, ale również menedżerom i kierownictwu organizacji. W tym zadaniu mają im pomóc różnorodne narzędzia, jednak ich skuteczne wykorzystanie wymaga nie tylko wyrafinowanej wiedzy technicznej. Konieczne jest nieco szersze spojrzenie na sprawy cyberbezpieczeństwa, aby zastosować właściwe strategie obronne i środki zaradcze. By podejmować trafne decyzje, potrzebna jest wiedza o najlepszych praktykach cyberbezpieczeństwa i o dostępnych narzędziach.
To wszechstronny i praktyczny podręcznik dla kierowników i inżynierów. Opisuje różnorodne metody, platformy i technologie pochodzące od wielu dostawców, zawiera też wskazówki, jak je wykorzystać do tworzenia optymalnych rozwiązań. Przedstawiono tu pożyteczne informacje o sieciach komputerowych, podstawowych narzędziach bezpieczeństwa, rozwiązywaniu problemów w systemie Windows, inwentaryzacji sieci, zarządzaniu podatnościami, bezpieczeństwie aplikacji internetowych, zarządzaniu aktualizacjami i konfiguracją oraz wiele innych kwestii. Książka jest równocześnie treściwa i prosta w odbiorze, pozwala zapoznać się z aspektami technicznymi i nietechnicznymi, z teorią i praktyką cyberbezpieczeństwa - z pewnością ułatwi naukę metod oceny zagrożeń oraz sprawdzania i poprawiania stosowanej konfiguracji.
W książce znajdziesz:
teoretyczne i praktyczne aspekty bezpieczeństwa informatycznego
skuteczne strategie obronne
rodzaje narzędzi zapewniających cyberbezpieczeństwo
zastosowanie takich narzędzi jak PuTTY, pathping, sysinternals
O autorze
Nadean H. Tanner jest związana z branżą technologiczną od ponad 20 lat. Pracowała w wielu obszarach: od marketingu, przez prowadzenie szkoleń i rozwój aplikacji webowych, po aspekty sprzętowe. Ma doświadczenie w szkolnictwie — była dyrektor IT oraz prowadziła zajęcia techniczne na studiach podyplomowych. Współpracowała z firmami z listy Fortune 500 oraz z Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych, prowadząc szkolenia i doradzając w zakresie cyberbezpieczeństwa.