Opis
Lekarze weterynarii dużo częściej spotykają się z chorobami przewlekłymi niż ze stanami nagłymi. Z tego względu podręcznik Choroby przewlekłe psów i kotów należy uznać za bardzo potrzebny wszystkim, którzy zajmują się leczeniem psów i kotów.
Omówiono w nim najczęściej spotykane jednostki chorobowe. W opisie każdej z nich uwzględniono charakterystykę choroby, diagnostykę różnicową, niezbędne badania oraz możliwe opcje terapeutyczne. W czasie opieki nad nieuleczalnie chorymi pacjentami celem postępowania lekarskiego powinna być poprawa jakości życia zwierzęcia oraz uważna kontrola jego stanu, aby nie narażać go na nieakceptowalny ból i cierpienie.
W prezentowanej książce przedstawiono także sposoby umiejętnego komunikowania się z klientami, tak, aby przekonali się oni do wiedzy, profesjonalizmu i wrażliwości lekarza. Są to naprawdę unikalne informacje, jakich nie spotkałem w żadnym innym podręczniku dla klinicystów weterynaryjnych.
Powyższe zagadnienia oraz znaczenie relacji pomiędzy lekarzem a właścicielem chorego psa czy kota przedstawiono w sposób szczegółowy i wyczerpujący, co jest wyjątkową wartością tego podręcznika.
prof. Antoni Schollenberger
Dzięki tej książce poznasz
charakterystykę specyficznych chorób przewlekłych, rozpoznania różnicowe oraz metody leczenia i opieki długoterminowej,
wpływ chorób przewlekłych na jakość życia pacjenta i jego właściciela,
zagadnienia związane z opieką hospicyjną oraz naturalną śmiercią zwierząt i eutanazją.