Opis
Wyścig po miano najlepszego piłkarza w historii futbolu.
Przez ostatnią dekadę byliśmy świadkami osobistej rywalizacji, jakiej świat nie widział nigdy wcześniej: Cristiano kontra Leo. Razem zdobyli ponad tysiąc bramek i dziesięć razy wygrali Złotą Piłkę. Ceniony dziennikarz sportowy Jimmy Burns postanowił sprawdzić, na czym polega ich fenomen. I wyjaśnić, dlaczego to właśnie ci piłkarze przedefiniowali współczesny futbol.
Każdy kibic ma swoje zdanie na temat tego, który z nich jest lepszy. Pierwszy to prawdziwy adonis oraz precyzyjna maszyna, która roznosi rywali swoją siłą. Drugi – snujący się po boisku geniusz, zdolny do robienia rzeczy niemożliwych. Różnice między nimi wydają się oczywiste, ale – co zaskakujące – mają ze sobą więcej wspólnego, niż może się wydawać.
Sięgnij po tę fantastyczną książkę i dowiedz się wszystkiego o Cristiano Ronaldo i Leo Messim. Przeczytaj, jak wzajemnie się napędzają oraz co sprawiło, że droga chłopaka z Madery skrzyżowała się z życiową podróżą młodzieńca z Rosario, elektryzując piłkarski świat na długie lata.
Jimmy Burns znakomicie opisuje szczegóły największej rywalizacji dwóch sportowców w dziejach. Przekonuje, że jesteśmy szczęściarzami, bo żyjemy w świecie niesłychanie długowiecznych geniuszy.
Mateusz Święcicki, ELEVEN SPORTS
Odkąd w 1991 roku profesor Alan Bullock wydał świetną skądinąd książkę pod tytułem Hitler i Stalin. Żywoty równoległe, wielu autorów odczuwało pokusę, by posłużyć się tą formułą przy tworzeniu zaplanowanych biografii. Aż dziw, że tak ujęte życiorysy Leo Messiego i Cristiano Ronaldo – duetu niekwestionowanych królów futbolu w XXI wieku, a może i w ogóle – powstały dopiero teraz. Są za to znakomicie napisane i pełne nowych faktów dotyczących obu gwiazdorów. Jimmy Burns to autor dający gwarancję najwyższej jakości swych dzieł na każdym polu i tutaj też nie zawodzi.
Leszek Orłowski, NC+
Rywalizacja Messiego z Cristiano Ronaldo jest jak rywalizacja dwóch superbohaterów z przeciwnych uniwersów – o tym, czy ktoś uznaje za lepszego Thora, czy Supermana, decyduje przeważnie sympatia. Ta książka nie próbuje przebić się przez warstwę emocjonalną, by odpowiedzieć na pytanie: „Który jest lepszy?”, ale na pewno pomaga ustalić i zrozumieć, „w czym” jeden jest lepszy od drugiego.
Maciek Krawczyk, Footroll