Opis
Ćwiczenia z przyrody Deyrolle 2
Książka, tak jak pierwsza część serii, zawiera reprodukcje XIX-wiecznych edukacyjnych tablic przyrodniczych ze starannie wykonanymi rycinami zwierząt i roślin. To między innymi szkielet kota, naczelne ssaki, wybrane płazy, gady, grzyby, mięczaki, pożyteczne ptaki i jadalne rośliny. Tablice zachęcają do oglądania, rysowania, pobudzają wyobraźnię i pomagają poznać tajemnice natury. Towarzyszą im gry i zabawy, które bawią i uczą, przekazują pasjonującą wiedzę na temat otaczającej nas natury i pokazują jej różnorodność. Dla rodziców i dziadków to przywołanie wspomnień tablic przyrodniczych zapamiętanych ze szkoły. Dla dzieci nauka przez zabawę. W sprzedaży również ""Ćwiczenia z przyrody Deyrolle 1"".
Firmę Deyrolle powołał do życia w roku 1831 Jean-Baptiste Deyrolle. Od początku istnienia przedsiębiorstwo stawia sobie za cel krzewienie wiedzy o przyrodzie i zachęcanie do jej obserwowania. Początkowo głównymi działaniami firmy były taksydermia (preparowanie ciał zwierząt na potrzeby ekspozycyjne) i entomologia (owadoznawstwo), lecz z czasem podjęła ona również działalność wydawniczą, przygotowując tablice pedagogiczne dla szkół. Z tych właśnie plansz całe pokolenia uczyły się zoologii, botaniki, fizyki, anatomii. Wśród publikacji Deyrolle'a można było znaleźć wszystko, co potrzebne, by wzbogacać i pogłębiać wiedzę od tablic dotyczących codziennego życia, przez ilustracje przedstawiające zwierzęta hodowlane i dzikie oraz rośliny, po plansze ilustrujące zagadnienia z zakresu optyki czy chemii. Dzięki dokładności rysunków i ich estetyce tablice edukacyjne Deyrolle'a zyskały uznanie na całym świecie. Do dziś nie straciły nic ani ze swojego piękna, ani ze swoich walorów pedagogicznych. EDUKACJA PRZEZ OBRAZ, której właściciele firmy zawsze byli orędownikami, wciąż łączy przyjemne z pożytecznym.
Książka z naklejkami.
Spis treści: zwierzęta gospodarskie, pierwiosnek, nabiał, owoce, rośliny, ssaki naczelne, drewno, ssaki płetwonogie i walenie, gady i płazy, rośliny uprawne, cukier, ryby, mięczaki, skorupiaki i pajęczaki, pożyteczne ptaki, szkielety konia i królika, papugi, owady, ptaki drapieżne, grzyby.