Opis
Wzorce i najlepsze praktyki rozwoju łatwego w utrzymaniu oprogramowania w C++17
Język C++ jest wszechstronnym, potężnym językiem programowania, który ma bardzo różne zastosowania. To klasyczne, wciąż udoskonalane i unowocześniane narzędzie. Problemem jednak jest to, że programiści piszący w C++ dość często mają złe nawyki. Nie przestrzegają zasad manifestu Software Craftsmanship, stosują okropną składnię, całkowicie ignorują podstawowe reguły prawidłowego projektowania i pisania oprogramowania, a tworzony przez nich kod, choć często wydajny i szybki, bywa niemal niemożliwy w utrzymaniu.
Jeśli chcesz, aby Twój kod C++ stał się optymalny i zyskał wyższą jakość, powinieneś uważnie przestudiować tę książkę. Pisanie dobrego kodu oznacza przyjemniejszą i wydajniejszą pracę. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z C++, czy jesteś doświadczonym deweloperem, znajdziesz w tej publikacji cenne i przydatne informacje dotyczące zasad pisania kodu. Akronimy KISS, YAGNI czy DRY zyskają dla Ciebie nowe znaczenie! Otrzymasz też mnóstwo przydatnych wskazówek odnoszących się do pisania funkcji, prowadzenia testów, obsługi wyjątków i błędów, a nawet umieszczania komentarzy w kodzie. Na licznych przykładach pokazano, jak pisać zrozumiały, elastyczny, łatwy w konserwacji i wydajny kod w C++.
W książce między innymi:
Solidne wyjaśnienie zasad pisania czystego kodu w C++
Programowanie funkcyjne i obiektowe
Wskazówki dotyczące programowania sterowanego testami (Test Driven Development)
Wzorce projektowe i idiomy z C++
Praktyczne wykorzystanie wzorców projektowych podczas programowania
Czysty kod C++17: elegancja, prostota i moc.
Stephan Roth jest pełnym pasji coachem, konsultantem i szkoleniowcem specjalizującym się w inżynierii systemów i oprogramowania. Ma doświadczenie jako architekt oprogramowania w obszarach rozpoznania radiowego oraz telekomunikacyjnych systemów wywiadowczych. Zabiera głos na specjalistycznych konferencjach i jest autorem kilku publikacji. To aktywny zwolennik ruchu Software Craftsmanship, którego interesują zasady i praktyki podejścia Clean Code Development.