Opis
W porównaniu z innymi językami programowania Python wyróżnia się prostotą i zaskakującymi możliwościami. Używa się go do analizy danych, budowania sztucznej inteligencji, tworzenia stron WWW, jak również w badaniach naukowych. Właściwości tego języka sprawiają, że kod trzeba pisać uważnie, szczególnie w dużych projektach. Tymczasem trudno jest znaleźć odpowiednio dobre źródło informacji o sposobach tworzenia kodu wysokiej jakości. Publikacje dotyczące dobrych praktyk kodowania w Pythonie są nieliczne, a ich jakość nieraz pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowy problem wynika z wszechstronności Pythona: jest wykorzystywany w wielu dziedzinach i trudno wskazać wspólne dla nich wzorce programistyczne.
Ta książka jest znakomitym przewodnikiem, dzięki któremu zaczniesz tworzyć wydajne i bezbłędne aplikacje w Pythonie. Zaczniesz od formatowania i dokumentowania kodu, umiejętnego stosowania wbudowanych struktur, stosowania modułów i metaklas. W ten sposób nauczysz się pisać uporządkowany kod. Potem poznasz nowe funkcjonalności języka Python i dowiesz się, jak efektywnie z nich korzystać. Następnie dowiesz się, jak wykorzystywać zaawansowane cechy języka, takie jak programowanie asynchroniczne, określanie typów danych i obsługa ścieżek, a także jak diagnozować kod, wykonywać testy jednostkowe i integracyjne oraz przygotowywać kod do uruchomienia w środowisku produkcyjnym. Na końcu poznasz najważniejsze narzędzia przeznaczone do szybkiego tworzenia kodu, zarządzania jego wersjami i weryfikowania poprawności.
W tej książce między innymi:
właściwe wykorzystywanie wyrażeń i instrukcji
tworzenie własnych słowników
zaawansowane struktury danych
pisanie najlepszych modułów, klas i funkcji
asynchroniczne wywoływanie funkcji
Python: kodowanie jest sztuką!
O autorze
Sunil Kapil od dziesięciu lat tworzy aplikacje produkcyjne w Pythonie i kilku innych językach. Zajmuje się głównie oprogramowaniem dla usług internetowych i mobilnych. Jest pasjonatem otwartego oprogramowania i aktywnie uczestniczy w projektach open source. Ponadto działa w organizacjach non profit, w których nieodpłatnie zajmuje się projektami informatycznymi. Często występuje jako prelegent na konferencjach, zazwyczaj mówi wtedy o Pythonie. Prowadzi też stronę o inżynierii oprogramowania, przydatnych narzędziach i technikach.