Opis
Książka jest jedyną na rynku publikacją, w której w sposób kompleksowy dokonano oceny potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa publicznego podczas największej dotąd imprezy sportowej organizowanej w Polsce – Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012. Oprócz stricte prawnej analizy znowelizowanej ostatnio ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych autor przedstawia wybrane rozwiązania z punktu widzenia praktyki stadionowej. Przybliża także zasady współpracy różnych służb publicznych zgodnie z aktualnymi trendami zachodnioeuropejskimi, polegającymi na integrowaniu działań podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo imprez masowych.
Publikacja jest adresowana do wszystkich osób i podmiotów zainteresowanych przygotowaniem i przebiegiem imprez sportowych, w szczególności przedstawicieli służb publicznych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas EURO 2012, w tym m.in. pracowników biur i wydziałów zarządzania kryzysowego w urzędach miejskich i wojewódzkich, organów Policji, pracowników służby medycznej oraz straży pożarnej.
Opracowanie powinno zainteresować również pozostałe organizacje i związki sportowe, które w niedalekiej przyszłości zamierzają zorganizować w Polsce mistrzostwa Europy lub świata we własnych dyscyplinach (np. siatkówka, piłka ręczna, lekkoatletyka). Zawarte w książce rozważania obrazują bowiem skalę przykładowego przedsięwzięcia, jakim jest EURO 2012 i jego bezpieczeństwo. Czytelnicy znajdą tutaj także cenne wskazówki, w jaki sposób przygotowywać skuteczną aplikację zgłoszeniową w celu uzyskania praw do goszczenia w Polsce największych imprez sportowych Europy i świata.