Opis
Finanse i Python. Łagodne wprowadzenie do teorii finansów
Rozwój technologii i dostęp do danych finansowych stały się ogromnym ułatwieniem w korzystaniu z globalnych rynków finansowych. Jeśli zechcesz, możesz szybko zacząć przygodę na przykład z handlem algorytmicznym. Wystarczy, że masz niewielkie pojęcie o matematyce, programowaniu i ekonomii. Niestety, nieliczne programy nauczania o finansach integrują ze sobą te trzy dziedziny. Tymczasem koncepcje matematyczne wspaniale ułatwiają zrozumienie pojęć z zakresu inżynierii finansowej, a wczesne włączanie ćwiczeń programistycznych pozwala na znaczne zwiększenie efektywności takiej edukacji.
Dzięki tej praktycznej, przystępnie napisanej książce szybko zrozumiesz podstawy teorii finansów, modelowania danych finansowych i zastosowania Pythona w finansach obliczeniowych. Znajdziesz tu systematyczne wprowadzenie do inżynierii finansowej, handlu algorytmicznego czy zarządzania aktywami. Zdobędziesz umiejętności tworzenia w Pythonie programów, które ułatwią Ci rozwiązywanie takich problemów jak ustalanie składu portfeli inwestycyjnych zgodnie z nowoczesną teorią portfela, a także wycena opcji i innych instrumentów pochodnych. Jeśli zajmujesz stanowisko kierownicze w branży finansowej, z pewnością przyda Ci się wiedza o zastosowaniu Pythona w finansach. Jeśli już biegle kodujesz w Pythonie, łatwiej skorzystasz ze swoich umiejętności w tworzeniu przydatnych aplikacji z zakresu inżynierii finansowej.
W książce między innymi:
matematyczne podstawy teorii finansów i programowania w Pythonie
modele ekonomiczne i modelowanie danych finansowych
zastosowanie Pythona w obliczeniach związanych z finansami
wycena, podejmowanie decyzji, równowaga i alokacja aktywów
zastosowanie bibliotek i narzędzi Pythona w modelowaniu finansowym
Teoria finansów? Z Pythonem to dziecinnie proste!
O autorze książki
Dr Yves Hilpisch - właściciel firm The Python Quants i The AI Machine specjalizujących się w projektowaniu i we wdrażaniu mechanizmów algorytmicznych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego przy użyciu języka Python. Autor kilku książek analizujących zastosowanie tego języka w biznesie i profesor kontraktowy finansów obliczeniowych.