Opis
Zarządzanie współczesnymi procesami gospodarczymi wymaga stosowania innowacyjnych narzędzi diagnostyki i kształtowania warunków gospodarowania w mikro- i makro- skali. Rzeczywistość gospodarcza wymaga od podejmujących decyzje zastosowania coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań a zatem posiadania coraz większej wiedzy z zakresu budowania i implementacji systemów kształtowania przepływu zasobów materialnych, finansów i informacji. Źródłem takiej wiedzy jak i rozwijającym się obszarem praktyki gospodarczej jest logistyka.
Problematyka funkcjonowania systemów logistycznych, stała się kanwą do przygotowania drugiego tomu Prac Naukowych Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Znaleźć w nim można treści dotyczące:
• zarządzania przedsiębiorstwem jako mikrosystemem logistycznym,
• problematyki kształtowania i pomiaru efektywności systemów logistycznych,
• uwarunkowań przepływu strumieni logistycznych w mezoskali,
• struktury oferty edukacyjnej w Polsce w zakresie logistyki.
Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników, w sposób naukowy ale jednocześnie ciekawy opisuje problematykę uwarunkowań i efektywności funkcjonowania systemów logistycznych we współczesnej gospodarce. Mamy nadzieję, że wnioski płynące z jej lektury będą dla Czytelników inspiracją do pogłębionych badań a także przyczynią się do wsparcia procesów decyzyjnych a przez to do wzrostu wartości dodanej generowanej przez logistykę.