Opis
Czy poeta, jednostka wybitna, wyróżniająca się, wyjątkowa, jest skazany na poniżenie i cierpienie za swoją ponadprzeciętność i postawę krytyczną wobec zasad, zachowań i norm społecznych? Czy współcześni są w stanie zrozumieć idee, które głosi? Czego pragnie i co chciałby osiągnąć? Cóż, odpowiedzi na powyższe pytania należy szukać właśnie w poezji. W poszczególnych wersach i słowach...
Wiersze zawarte w tomie „Glina w glinę” to nie tylko zapis przeżyć wewnętrznych podmiotu lirycznego, ale również swoisty komentarz dotyczący rzeczywistości, świata, ludzi... To próba zrozumienia sensu egzystencji, wiary, duchowości, miłości i... twórczości. Zwłaszcza tej ostatniej, mającej wielką moc sprawczą i nieustannie oddziałującej na człowieka, kształtującej jego postawę i narzucającej określone wzorce.
To poezja pełna romantycznych inspiracji i przesiąknięta wartościami charakterystycznymi dla przedstawicieli tej epoki, która przede wszystkim demaskuje fałsz i dąży do odkrycia tajników ludzkiego umysłu oraz serca. Dzięki temu staje się niejako pomostem między współczesnością a przeszłością - tworzy unikalną więź z intelektualnym dziedzictwem będącym dziełem natchnienia i muzy, a także odkrywa mistyczne prawdy o świecie i jednostkach. Nie tylko tych wybitnych.