Opis
Powyższa pozycja książkowa proponowana przez autora wychodzi naprzeciw potrzebom szanowania dziedzictwa narodowego. Stanowi wartościowy przyczynek do wzbogacania wiedzy o przemianach historycznych zachodzących w Polsce, odnosząc się do zmian warunków społecznych oraz przynależności do małych ojczyzn. Uwzględnia i nawiązuje do przesłanek teoretyczno-historycznych wynikających z najnowszych podstaw filozoficzno-psychologicznych. Przedstawia gminę Gardeja, dając nowe światło historycznego i pedagogicznego wzmacniania rozwoju osobowości oraz wzmacniania pomocowego wobec mieszkańców w przyswajaniu historycznych faktów, zaznaczając w nich koncentrację na historii w kontekście nowego rozumienia paradygmatu pajdocentryzmu.
Gorąco zapraszam do lektury!
Jako dawny mieszkaniec tych pięknych terenów mogę z satysfakcją odnotować fakt pojawienia się tej pozycji.
prof. nadzw. dr hab. Mirosław Kordowski
Książka, którą za chwilę otworzysz, przeniesie Cię do niesamowitych miejsc i fascynujących zdarzeń, które wydarzyły się dziesiątki a nawet setki lat temu. Dzięki przygodom czwórki nastolatków – Kornela, Weroniki, Kajetana i Wiktorii – odkryłam na nowo miejsca swojej młodości. Okazuje się, że te zwyczajne miejsca kryją w sobie niezwykłe tajemnice, zagadki i nieprawdopodobne historie. Z nutką refleksji i zadumy stąpam po ziemi, która była mi najdroższa. Wędruję z młodymi ludźmi – jak ja sama niegdyś – po zakamarkach przeszłości i z zapartym tchem próbuję wraz z nimi rozwiązać kolejne zagadki. Historia tej ziemi staje mi się coraz bliższa i bliższa…
Szalenie fascynująca powieść przygodowo-historyczna, która pochłonęła mnie bezgranicznie. Nie może jej zabraknąć na żadnej półce domowych i szkolnych bibliotek! Mam ogromną nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi…
Katarzyna Rozwadowska