Opis
Ta książka jest o wielu sprawach: o nakładaniu rąk na głowę podczas modlitwy wstawienniczej, o domniemanej niemaryjności charyzmatyków, o posłudze uzdrawiania, o fajerwerkach na stadionach, o ekumenii, o charyzmacie modlitwy w językach na siłę tłumaczonych, o świeckich najchętniej widzianych nie w charyzmatycznej, lecz w małżeńskiej służbie Kościołowi, o zazdrości, która niszczy Chrystusową owczarnię, a także o pentekostalizacji Kościoła.
Odnosząc się do tych aktualnych tematów, które niepotrzebnie dzielą dziś ludzi jednej wiary i wywołują w przestrzeni internetowej istne burze, autor bada Pismo Święte, analizuje dokumenty Kościoła, sięga po żywoty świętych i czerpie z własnego kapłańskiego doświadczenia. Swoje wnioski przedstawia lekkim, finezyjnym, często dowcipnym językiem.
Tak naprawdę ta książka jest zachętą do czerpania z pełni darów, jakie Bóg złożył w Kościele, do działania w duchu pokory i miłości, do tego, by nie zakopywać charyzmatów w głębokim dole strachu i podejrzliwości oraz do otwartości na działanie Parakleta, by Ten po prostu czynił z nami to, co chce.
ks. dr hab. Tomasz Szałanda kapłan archidiecezji warmińskiej, wykładał homiletykę w WSD w Elblągu i Pieniężnie, autor kilku książek i kilkudziesięciu artykułów z zakresu demonologii, mariologii i homiletyki. Od 2000 r. proboszcz parafii w Stawigudzie.