Opis
Prezentowana książka wyjaśnia, czym jest żarłoczność psychiczna (bulimia nervosa), jak się objawia, jak zostaje zdiagnozowana, kto jest najbardziej zagrożony i jakie skutki fizjologiczne i psychologiczne wywołuje u cierpiących na nią osób.
Przede wszystkim jednak radzi, stosując prosty i porywający język oraz wychodząc od przypadków klinicznych, jak należy traktować i leczyć bulimię, przy zachowaniu właściwej miary i dystansu, zarówno ze strony pacjenta jak i najbliższej rodziny.
Podstawowym celem prezentowanej książki jest dostarczenie koniecznych wyjaśnień. Zaburzenia odżywiania mogą bowiem negatywnie i w sposób podstępny wpływać na jakość życia; kiedy już do tego dochodzi, istotną sprawą staje się posiadanie wszystkich możliwych informacji służących rozpoznaniu problemu: temu służy pierwsza część pracy.
Kiedy pokarm, waga ciała i odżywianie się zajmują zbyt ważne miejsce w naszym życiu, należy poznać możliwości (a jest ich wiele) leczenia tego problemu i odnalezienia pozytywnych i alternatywnych sposobów postępowania: tej kwestii poświęcona jest druga część.
Ostatnim i bynajmniej nie mniej ważnym zagadnieniem jest uświadomienie sobie tego, kiedy i jak zwrócić się o pomoc do lekarza specjalisty w zakresie zaburzeń odżywiania: wykwalifikowany ekspert w tej dziedzinie może w bardziej odpowiedni sposób ukierunkować czynione przez was wysiłki w polepszeniu waszego samopoczucia. Temu, o co chcielibyście (i moglibyście) zapytać specjalistę poświęcona jest trzecia część książki.