Opis
Najbardziej aktualny i obszerny komentarz do Kodeksu pracy na rynku wydawniczym!
Wybitni eksperci, praktycy i specjaliści prawa pracy dzielą się swoją wiedzą, krok po kroku szczegółowo omawiając wszystkie artykuły kodeksu, począwszy od zawarcia stosunku pracy, poprzez wynagrodzenia za pracę, urlopy pracownicze, czas pracy, uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem, obowiązki pracodawców i pracowników, bezpieczeństwo i higienę pracy, układy zbiorowe pracy, po roszczenia pracowników ze stosunku pracy.
Najnowszy stan prawny: komentarz zawiera omówienie dwóch nowelizacji Kodeksu pracy (nowelizacje znajdują się na końcowym etapie prac legislacyjnych), wprowadzających duże zmiany w zakresie:
a) umów terminowych o pracę:
– wprowadzenie maksymalnego dopuszczalnego czasu trwania umów o pracę na czas określony do 33 miesięcy oraz dopuszczalnej łącznej liczby zawierania takich umów, która nie może przekraczać 3,
– wprowadzenie możliwości wypowiadania umów o pracę zawartych na czas określony z mocy przepisów Kodeksu pracy oraz uzależnienie długości okresu ich wypowiedzenia od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy;
b) urlopów związanych z rodzicielstwem:
– zmiany w obszarze organizacji czasu pracy i systemu urlopów związanych z rodzicielstwem, w tym m.in. praca w zmniejszonym wymiarze czasu pracy, według indywidualnego rozkładu czasu pracy oraz możliwość wspólnego korzystania z urlopów przez oboje rodziców.
Omówieniu poszczególnych zagadnień towarzyszy bogaty wybór orzecznictwa, oficjalne opinie i interpretacje Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowej Inspekcji Pracy, a także szeroki dorobek nauki prawa pracy.
Integralną częścią komentarza jest suplement elektroniczny zawierający treść Komentarza w formacie PDF z hiperłączami pozwalającymi szybko i łatwo przemieszczać się pomiędzy artykułami ustawy, a także edytować i drukować potrzebne fragmenty. Plik suplementu można pobrać przez Internet (instrukcja postępowania została zamieszczona w książce).
Komu polecamy Komentarz? Pozycja niezbędna w bieżącej pracy, zwłaszcza praktykom zawodowo zajmującym się stosowaniem prawa pracy, w tym pracodawcom, menedżerom działów HR, sędziom, adwokatom, radcom prawnym, osobom zajmującym się obsługą prawną przedsiębiorców, a także biurom rachunkowym.