Informacja to fundamentalna składowa nauk o mediach, a przestrzeń informacyjna o dużej wielkości staje się obszarem nowych badań. Tymczasem liczba treści multimedialnych wytworzonych i opublikowanych przez ludzkość osiągnęła rozmiary, które trudno nam sobie nawet wyobrazić.
Pomóc w tym może Dariusz Jaruga, który w swojej najnowszej książce Komunikacja sieciowa - źródła informacji - big data przygląda się temu, jak działają współczesne systemy zarządzania tymi nieprzebranymi danymi. Od potrzeby komunikacji, poprzez rozwój encyklopedii świata i internetowe czaty, po serwisy społecznościowe i wyszukiwarkę Google opisuje fascynujący świat danych. Jak to wszystko działa? Jak zbierane i przetwarzane są informacje w Big Data? Jak przedstawić informacje w postaci chmury tagów? I co możemy powiedzieć o meczu Polska-Niemcy na podstawie danych z kieleckich wodociągów?
Pasjonująca publikacja, która za pomocą graficznych przedstawień, wykresów i ilustracji przybliża nam działanie świata, w którym żyjemy, i który w coraz większym stopniu informacjami stoi - czy tego chcemy, czy nie.