Opis
Kontrole i kary ITD - jak się od nich odwołać
Często zdarza się, że przewoźnicy, którzy dostali karę od Inspekcji Transportu Drogowego, uważają, że zostali ukarani niesłusznie. Twierdzą, że nie naruszyli przepisów albo że winien jest ktoś inny lub że przyczyną naruszenia były po prostu niesprzyjające okoliczności. Oczywiście – w takiej sytuacji można się odwołać od kary, ale trzeba wiedzieć jak. Niestety wiele skarg jest bowiem rozpatrywana przez ITD negatywnie, gdyż mało kto potrafi napisać dobre odwołanie, poparte przepisami prawa. Z pomocą przychodzą w tej książce doświadczeni eksperci, którzy zetknęli się w swojej pracy z tysiącami odwołań i doskonale wiedzą, co działa, a co nie. Nasi doradcy
podpowiadają Czytelnikom, jak pisać odwołania, żeby zostały rozpatrzone pozytywnie i jakich błędów unikać, żeby nie odebrać sobie szansy na sukces. Omawiają zarówno odwołania pisane do Inspekcji Transportu Drogowego, jak i skargi do sądu na decyzje ITD. Przedstawiają też orzeczenia sądów w sprawach związanych z transportem drogowym – można w nich znaleźć wiele wskazówek, które kary nakładane na przewoźnika są zasadne, a które nie.
Czas pracy kierowców po zmianach od 2 marca 2016 r.
Kompleksowy poradnik na temat ewidencji i rozliczania czasu pracy kierowców wykonujących wszystkie rodzaje przewozów towarów samochodami o masie powyżej 3,5 t i przewozu osób pojazdami powyżej 9 osób. Publikacja uwzględnia najnowsze zmiany prawne, w tym regulacje dotyczące tachografów obowiązujące od 2 marca 2016 r. uzupełnione ciekawymi przykładami rozliczeń oraz omówieniem problematycznych sytuacji z życia wziętych. Książka „Czas pracy kierowców po zmianach od 2 marca 2016 r.” zawiera szczegółowe omówienie dokumentacji, jaką zgodnie z przepisami kierowca powinien mieć w pojeździe, realizując przewozy drogowe zarówno w kraju, jak i za granicą. Dzięki niej dowiesz się, w jakie dokumenty należy wyposażyć kierowcę, aby uniknąć kar oraz uchronić się przed wypłatą ewentualnych odszkodowań.