Opis
W publikacji poruszono m.in. kwestie dotyczące kwalifikacji prawnej krajowych regulacji hazardu z perspektywy prawa Unii Europejskiej oraz granic jej ingerencji w organizację hazardu w państwach członkowskich. W zakresie oceny rozwiązań zawartych w polskiej ustawie o grach hazardowych przybliżono wiele zagadnień szczegółowych o zasadniczym znaczeniu dla praktyki, np.:
– monopol państwowy na automaty do gier,
– urządzanie gier hazardowych online,
– zasady nabywania automatów do gier przez Totalizator Sportowy,
– reklamę działalności hazardowej,
– rejestr domen służących do nielegalnego oferowania gier hazardowych.
Omówiono również kary pieniężne za naruszenie ustawy o grach hazardowych, a także zbieg odpowiedzialności z ustawy o grach hazardowych i odpowiedzialności karnej skarbowej przedstawiony w kontekście zasady ne bis in idem.
W książce znalazły się też opracowania poświęcone szczegółowym zagadnieniom występującym w orzecznictwie sądów polskich, takie jak: ocena przepisów przejściowych ustawy o grach hazardowych oraz odpowiedzialność odszkodowawcza państwa w związku z brakiem notyfikacji przepisów technicznych. Dopełnieniem publikacji jest analiza spraw dotyczących usług hazardowych w orzecznictwie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.