Opis
Rocznicowe wydanie kultowej książki o zarządzaniu projektami w IT - to już 20 lat obecności na rynku i setki tysięcy sprzedanych egzemplarzy na świecie!
Zarządzanie procesem tworzenia oprogramowania bywa doświadczeniem bardzo pouczającym, a jednocześnie niezwykle frustrującym. Z jednej strony takie projekty są podobne do innych dużych przedsięwzięć, z drugiej - wymagają od kierownictwa sporo specjalistycznej wiedzy i specyficznego podejścia do zagadnień programistycznych. Oczywiście, wiedza na ten temat stale rośnie, pojawiają się też nowe koncepcje kierowania dużymi projektami. Jeśli brakuje Ci literatury, która potraktowałaby to zagadnienie kompleksowo, katalogowałaby poszczególne propozycje i opisywałaby je w przystępny i przydatny sposób - sięgnij po ten tytuł!
Książka Legendarny osobomiesiąc zyskała już miano kultowej; jest niezmiennie aktualna i wciąż inspiruje programistów na całym świecie. Składa się z kilkunastu esejów, które zawierają informacje i inspiracje bezcenne dla każdego menedżera i programisty. Przy dużych projektach konieczne jest zachowanie ich spójności koncepcyjnej, co w przypadku dużych zadań stanowi warunek dość trudny do spełnienia, dlatego wiele obiecujących przedsięwzięć zakończyło się porażką. Trzeba też zdawać sobie sprawę, że złożone zadanie oznacza dla zespołu dobre i złe chwile. Autor w niezwykle interesujący i praktyczny sposób pokazuje, jak czerpać siły z chwil radości i skutecznie radzić sobie z problemami, aby zakończyć z sukcesem nawet najbardziej złożony projekt programistyczny.
W tej książce znalazły się koncepcje obejmujące między innymi:
podejmowanie decyzji
zadania architekta
skalowanie i zachowanie spójności projektu
sporządzanie dokumentacji i specyfikacji
zarządzanie komunikacją w wielkich projektach
A także:
retrospektywna analiza tych i innych koncepcji sprzed 20 lat
Nie ma drugiej tak wpływowej i ponadczasowej książki dla twórców oprogramowania!
O autorze
Dr Frederick P. Brooks jr — wykładowca na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill. Był architektem komputerów IBM Stretch i Harvest. Jest świetnie znany jako kierownik zespołu rozwijającego komputery IBM System/360 — za tę pracę w 1985 roku dostał National Medal of Technology. Z kolei w 1999 roku otrzymał Nagrodę Turinga. Na uniwersytecie w Chapel Hill założył wydział nauk komputerowych, którym kierował do 1984 roku. Był też aktywnym członkiem National Science Board i Defence Science Board. W ostatnich latach zajmował się badaniami oraz nauczaniem architektury komputerów, grafiki molekularnej i środowisk wirtualnych.