Opis
- W zestawie sześć minifigurek LEGO(R) City: dwóch astronautów, dwóch naukowców, kierownik startu i technik obsługi naziemnej, a do tego figurka robota.
- Modułowa rakieta z kilkoma członami wzorowana jest na rakietach NASA. Można ją zbudować na różne sposoby dzięki modułom silnika, ładowni i kokpitu z miejscem na dwie minifigurki. Do tego w komplecie znajduje się łazik z przegubowym chwytakiem (nowość na czerwiec 2019 r.), teleskop kosmiczny z rozkładanymi panelami słonecznymi i szkłem powiększającym oraz kolejka jednotorowa z dwoma wagonikami i torami, na których znajduje się kilka przystanków.
- Ten szczegółowy zestaw zawiera też otwieraną więżę centrum lotów ze zdejmowanym oknem. W środku są dwa biurka z małymi ekranami, duże ekrany do odliczania i monitorowania teleskopu, a w specjalną szczelinę można wsunąć urządzenie mobilne. Dodatkowo w komplecie jest też stanowisko startowe dla rakiety z ruchomymi podporami i miejsce do ćwiczenia badań terenowych, na którym znajduje się płytka z tajnym symbolem.
- Akcesoria w zestawie: dwie geody (nowość na czerwiec 2019 r.), dwa hełmy z niebieskimi wizjerami, szkło powiększające, skaner, płytka z tajnym symbolem, piła tarczowa, klucz, komórka, cztery klocki przedstawiające wodę, aparat fotograficzny oraz rozdzielacz klocków.
- Opuść bramki, żeby zatrzymać kolejkę jednotorową na trasie i pomóc pasażerom wsiąść do wagoników lub z nich wysiąść.
- Przeskanuj płytkę na obszarze badawczym skanerem robota, a zobaczysz tajny symbol.
- Wsuń urządzenie mobilne do wieży centrum lotów, żeby skorzystać z możliwości interaktywnej zabawy dostępnych po połączeniu z aplikacją LEGO(R) City Explorers.
- Opuść podpory na wyrzutni, by przygotować rakietę do startu w kosmos.
- W aplikacji LEGO(R) Life znajdziesz intuicyjne ekstra instrukcje budowania. Można je łatwo powiększać i obracać, a tryb podglądu pozwala wizualizować powstający model, co pomoże w budowaniu nawet najmłodszym konstruktorom.
- Pobierz aplikację LEGO(R) Life ze sklepu z aplikacjami na urządzenia z systemem iOS i Android. Zanim połączysz się z Internetem, spytaj rodziców o zgodę.
- Stojąca rakieta ma ok. 42 cm wysokości, 11 cm szerokości i 6 cm głębokości.
- Teleskop kosmiczny ze złożonymi skrzydłami ma ok. 9 cm długości i 3 cm szerokości.
- Łazik ze złożonym chwytakiem ma ok. 5 cm wysokości, 9 cm długości i 7 cm szerokości.
- Centrum lotów ma ok. 18 cm wysokości, 13 cm szerokości i 13 cm głębokości.
- Wyrzutnia ze złożonymi podporami ma ok. 24 cm wysokości, 12 cm szerokości i 12 cm głębokości.
- Kolejka jednotorowa ma ok. 3 cm wysokości, 10 cm długości i 3 cm szerokości.
- Tor kolejki ma ok. 8 cm wysokości, 36 cm głębokości i 47 cm szerokości.