To wyjątkowa książka dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, która w prosty i ciepły sposób pomaga zrozumieć emocje oraz codzienne wyzwania.
Krótkie, angażujące historie pokazują sytuacje bliskie dzieciom – od strachu i niepewności po trudne zmiany w życiu; uczą empatii, budowania relacji i radzenia sobie z uczuciami. Część druga porusza następujące sprawy: strata bliskiej dziecku osoby, konflikt między przyjaciółkami, atypowość, niepełnosprawność, wojna, współpraca między rodzeństwem, ADHD, bezpieczne korzystanie z internetu.
Opowiadania zostały przygotowane z kolorystycznym podziałem na sylaby, dzięki czemu wspierają naukę czytania metodą sylabową. Książka sprawdzi się zarówno do samodzielnego czytania przez dziecko, jak i do wspólnej lektury z dorosłym.
Każdej historii towarzyszą praktyczne wskazówki i bank pomysłów z zadaniami i aktywnościami, które pomagają lepiej zrozumieć emocje oraz zachęcają do rozmowy i refleksji.
To nie tylko książka do czytania, ale także wartościowe narzędzie dla rodziców i nauczycieli pomagające mądrze rozmawiać z dziećmi o ważnych sprawach.