Opis
Kampinoski Park Narodowy jest jednym z najstarszych polskich parków narodowych, chroni przyrodę Puszczy Kampinoskiej i jej obrzeży - stanowiącej zielona płuca stolicy, od ponad 60 lat. Został utworzony 16 stycznia 1959 r.
Mapa Kampinoskiego Parku Narodowego obejmuje cały obszar Parku (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe. Zasięg mapy od północy ogranicza dolina Wisły, od zachodu Bzura, a od wschodu aglomeracja warszawska. Zasięg mapy wyznaczają: Nowy Dwór Mazowiecki na północy, Sochaczew na zachodzie, Pruszków na południu i Warszawa oraz Legionowo na wschodzie.
Jest to obszar wyjątkowo atrakcyjny turystycznie. Krajobraz kontrastujących ze sobą wydm, bagien i puszczańskich fragmentów lasu urozmaicają: malownicze tereny otwarte, w tym łąki, pastwiska i tereny podmokłe, zabytkowe drzewa, zabytki architektury oraz miejsca pamięci narodowej.
Skala mapy pozwoliła na dokładne naniesienie dróg, ścieżek, szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych oraz wszelkich atrakcji przyrodniczych i kulturowych zlokalizowanych na terenie KPN i w jego najbliższej okolicy. Do dyspozycji turystów na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego oznaczono ponad 350 km szlaków pieszych i 200 km rowerowych.
W części opisowej mapy znajdują się: informacje o KPN, opisy miejsc wartych zwiedzenia, informator krajoznawczy, schemat i opis szlaków turystycznych, wykaz i opis ścieżek edukacyjnych na terenie parku, baza noclegowa. Całość uzupełniają atrakcyjne fotografie. Mapa polecana jest do wszelkich form turystyki i rekreacji, a także dla osób zmotoryzowanych. Mapa opracowana we współpracy i polecana przez Dyrekcję Kampinoskiego Parku Narodowego.
Jest to mapa jednostronna w skali 1:50'000.