Opis
Chcemy wiedzieć, co nas czeka po śmierci. W naszej ciekawości spraw ostatecznych nie powstrzymują nas ostrzeżenia teologów grożących pomieszaniem prawdziwej wiary z czczymi domysłami i fantazmatami.
Potrzebujemy stawiać takie pytania, bo pozwalają nam one przybliżyć się do tajemnicy śmierci, jednego z niewielu duchowych problemów, z którymi każdemu z nas prędzej czy później przyjdzie się zmierzyć.
W styczniowym „Znaku” proponujemy więc spojrzenie na problematykę śmierci i życia wiecznego z perspektywy teologów (Wacław Hryniewicz, Jacek Salij, Tomasz Węcławski), filozofów (Adam Workowski, Ireneusz Ziemiński) czy wreszcie świadków Ewangelii (Jean Vanier, Donald Nicholl). Mamy nadzieję, że tak wszechstronny ogląd pozwoli uchylić rąbka tej wielkiej tajemnicy naszej wiary.
Poza blokiem głównym Andrzej Paszewski pisze „o homoseksualistach jeszcze inaczej” - jest to cenna wypowiedź w dyskusji na temat istoty homoseksualizmu, głos doświadczonego genetyka i biologa. W dziale „Diagnoz” politolog Jarosław Flis dzieli się z nami refleksją po wyborach samorządowych, a w rubryce młodych („Rok 1984”) - wywiad z socjologiem Markiem Szczepańskim, który mówi o patologiach dotykających polską rodzinę.