Opis
To książka o tym, w jaki sposób zwiększyć swoją kreatywność, radzić sobie z wyzwaniami, mieć więcej wolnego czasu i żyć pełnią życia.
Trening uważności pozwala otworzyć się na twórczą zabawę i płynącą z niej radość!
Medytacja uważności zajmuje jedynie od 10 do 20 minut dziennie. Pozwala wyciszyć umysł, znaleźć w codziennym życiu chwile spokoju i reagować elastyczniej na wszystko, co nas spotyka. Pomaga zwiększyć kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów oraz podejmowania decyzji. Umacnia odwagę i wytrwałość, a także rozbudza ciekawość oraz otwiera drzwi olśnieniu i momentom twórczego wglądu.
Książkę polecają:
Niezależnie od tego, czy jesteś artystą, wykonujesz pracę wymagającą nieszablonowego myślenia, czy też po prostu chcesz, żeby życie zwolniło, by pojawiło się w nim więcej zabawy i miejsca dla przyjaciół, partnera czy twoich dzieci – ta książka będzie nieocenioną pomocą.
z przedmowy prof. Marka Williamsa, współautora książki Mindfulness. Trening uważności
Danny Penman pokazuje, jak praktyka uważności potrafi być bliska życiu, codziennej pracy i wszystkim naszym zmaganiom. Dzięki treningowi mindfulness możemy być bardziej kreatywni i odporni na stres oraz czuć się częściej „tu i teraz” .
Jakub Babij, nauczyciel mindfulness, psychoterapeuta
Autor proponuje program ćwiczeń opartych na technice mindfulness, dzięki któremu wyciszony umysł, wolny od mentalnych nawyków, otwiera się na inspirację i nowe pomysły.
Małgorzata Jakubczak, Polski Instytut Mindfulness
O autorze:
Dr Danny Penman – wykwalifikowany nauczyciel medytacji, nagradzany pisarz i dziennikarz. Współautor międzynarodowego bestsellera Mindfulness. Trening uważności wydanego w serii Samo Sedno. Danny Penman został uhonorowany za pracę dziennikarską przez stowarzyszenia Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (RSPCA) oraz The Humane Society of the United States. W 2014 r. jego książka Mindfulness dla zdrowia (napisana z Vidyamalą Burch i również opublikowana w serii Samo Sedno) została uznana przez Brytyjskie Towarzystwo Medyczne za najlepszą książkę w kategorii: „Medycyna popularnonaukowa”. Prace Danny’ego Penmana zostały przetłumaczone na ponad 25 języków.