Opis
Książka jest pierwszym tak obszernym przeglądem polskich powojennych konstrukcji motorowerów i motorynek, nie tylko tych, które znalazły się w sprzedaży, ale również mało znanych prototypów i krótkich serii. Ostatni rozdział zawiera opisy polskich silniczków rowerowych wraz z mało znaną historia ich powstania.
Motorowery w powojennej Polsce były bardzo ważnym składnikiem motoryzacji społeczeństwa. Z założenia lekkie, proste w konstrukcji i w przystępnych cenach zagościły w setkach tysięcy egzemplarzy na naszych drogach. Powszechnie znane są nazwy Ryś, komar, Romet, ale było ich dużo więcej, czasem nieznacznie się różniących, a czasem będących czymś zupełnie nowym. Obecnie kolekcjonerzy zaczynają poszukiwać egzemplarzy do remontu lub od razu gotowych do jazdy. Ta monografia ma pomóc w wyborze, który wobec braku literatury nie jest wcale łatwy.
Autor Jerzy Kossowski, redaktor naczelny czołowego polskiego magazynu motoryzacyjnego "Automobilista", wzbogacił tekst 147 kolorowymi zdjęciami i 6 rysunkami technicznymi.