Opis
Nanochemia w ujęciu interdyscyplinarnym!
Wyzwaniem w nanochemii jest jej różnorodność, dlatego Autorzy – znani na całym świecie specjaliści – stworzyli podręcznik o multidyscyplinarnym charakterze, w którym prezentują nowatorskie podejście dotyczące koncepcji nanonauki i nanotchenologii z chemicznego punktu widzenia. W poszczególnych rozdziałach książki przedstawili najbardziej popularne materiały stosowane we współczesnej nanaochemii:
krzemionkę,
złoto,
polidimetylosiloksan (PDMS),
selenek kadmu (CdSe),
tlenek żelaza
węgiel
W każdym z wyżej wymienionych przypadków, naukowcy koncentrują się na sześciu zagadnieniach kluczowych dla zrozumienia nanochemii, są to: powierzchnia, rozmiar, samoorganizacja, defekty struktury, bionanoukłady i bezpieczeństwo pracy z nanoukładami.
Podręcznik zawiera zagadnienia i problemy do samodzielnego przemyślenia i rozwiązania, starannie dobrane ilustracje, liczne wyjaśnienia, uwagi i definicje stosowanych terminów umieszczone na marginesach tekstu zasadniczego ułatwiają rozumienie przedstawianych zagadnień.
Książka przeznaczona jest dla studentów chemii, fizyki, inżynierii materiałowej, inżynierii biomedycznej ale również biotechnologii i medycyny. Zainteresuje również wszystkich tych, którzy w rozwoju nanotechnologii i nanochemii dostrzegają początek nowej rewolucji przemysłowej.