Opis
Podobnie jak na początku filozofii było zdziwienie, z którego zrodziło się pytanie wymagające odpowiedzi, tak podobny schemat zadziałał w przypadku bohatera książki „Niezwykłe lustro Nikodema”. Ów Nikodem pewnej soboty zainteresował się i zdziwił samym sobą, swą egzystencją i skierował w stronę lustra pytania odnośnie do tego, kim jest i jaki jest, co w nim jest tożsame, a co zmienne. Tego dnia nie tylko zadawał nurtujące go pytania, które postawiło przed nim życie, ale usiłował znaleźć na nie jakąś odpowiedź. Nie wiedział wtedy, że lustro przemówi do niego ustami posłańca, który ukaże mu blask prawdy o nim samym i o zapewne każdym człowieku; o tym, kim jest, kim może i powinien się stać, aby z dnia na dzień uczynić swoje życie bardziej ludzkim; co w nim jest zmienne, a co tożsame, stałe i wieczne.
Jakie pytania zadał i jakich odpowiedzi udzieliło mu lustro, z czym i w jaki nastroju odszedł od niego, to m.in. zawiera ta książka. Może wiele z tych pytań jest także twoimi pytaniami, a odpowiedzi usatysfakcjonują cię tak jak mnie oraz pomogą w dalszym życiu i staną się przyczynkiem do dalszych naszych rozważań na te lub podobne tematy.
Sprawdź! Warto! Gorąco polecam!
Bo każdy bowiem może i powinien być takim Nikodemem i mieć swoje lustro, którym jest może Ktoś niezwykły, kto pomoże w doczesnym pielgrzymowaniu i ukierunkuje na wieczność. Ja takie lustro już posiadam. A ty? Czy je masz? Co lub kto nim jest albo może nim być? Może to dla Ciebie jest teraz jakąś tajemnicą? Otwórz więc tę książkę, która zapewne trzymasz teraz w dłoni i zobacz sam, jak wygląda i jaki jest świat Nikodema, a może dotkniesz i odsłonisz wraz z Nikodemem rąbek tej tajemnicy. Zapraszam!
Andrzej Sochaj