Opis
Rak to nie wyrok!
To choroba, którą się po prostu leczy
Ola już żegnała się z najbliższymi i uprzątnęła swoje rzeczy, dziś wspólnie z mężem się z tego śmieją.
Ela panicznie bała się chemii – dziś wie, że tylko dzięki niej żyje i ma się dobrze.
Robert z determinacją rozprawił się z chorobą. Dziś namawia mężczyzn do regularnych badań.
Nie potrafimy rozmawiać o raku. Dotychczas nikt nie powiedział nam jak to robić. Zamiatamy temat pod dywan. Słysząc diagnozę swoją, kogoś bliskiego czy koleżanki z pracy nie wiemy, jak się zachować. Co mówić? Udawać, że nic się nie dzieje czy zapewniać, że „wszystko będzie dobrze”?
Rak to temat tabu. A przecież niemal każdy z nas zna kogoś chorego. Może sami zmagamy się z nowotworem. Potrzebujemy przewodnika, który pomoże nam zrozumieć siebie lub drugiego człowieka.
Nic nie daje takiej nadziei jak poznanie historii ludzi, którzy mają podobne doświadczenia i po prostu żyją. Nic tak nie pomaga, jak poukładanie emocji i uświadomienie sobie, że w tym trudnym czasie nie jesteśmy sami.
Co robić po usłyszeniu diagnozy?
Co się dzieje w głowie pacjenta onkologicznego?
Jak się zachować, gdy spotykamy kogoś chorego na raka?
Czy terapie alternatywne mogą wyleczyć raka?
Jak przetrwać leczenie?
Czy jest życie po chorobie?
Czy rak może przynieść coś dobrego?
Ta książka to nie tylko inspirujące historie ludzi. To także przewodnik po leczeniu i emocjach, które mu towarzyszą.
Oswaja raka, pomaga skupić się na życiu i uwierzyć, że jeszcze może być normalnie.
O autorkach
Adrianna Sobol – psychoonkolożka i nauczycielka akademicka. Pracuje w Szpitalu Onkologicznym Magodent w Warszawie, a jako asystent prowadzi zajęcia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w Zakładzie Profilaktyki Onkologicznej. Jest członkiem zarządu Fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej, psychoterapeutką i założycielką Centrum Wsparcia Psychologicznego Ineo. Stworzyła platformę szkoleniową online „Zdrowie zaczyna się w głowie”.
Autorka licznych publikacji z dziedziny psychoonkologii i psychologii zdrowia.
Występuje jako ekspertka w programach telewizyjnych, współtworzy akcje i kampanie społeczne. Prowadzi liczne szkolenia i warsztaty z zakresu psychologii i rozwoju osobistego.
Agnieszka Witkowicz-Matolicz – dziennikarka, reporterka i socjolożka.
Autorka bestsellerowej książki „Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń”.
W wieku 32 lat zachorowała na raka piersi. Dziś, dzieląc się swoim doświadczeniem, inspiruje do tego, by mimo kłopotów zdrowotnych nie rezygnować z pasji i planów.
Za „Niezwykłe dziewczyny” wyróżniona w konkursach „Kryształowe Pióra” i „Jaskółki Nadziei”.
Aktywna uczestniczka debaty o problemach pacjentów onkologicznych. Działa na rzecz poszerzania dostępu do wiedzy, refundacji nowoczesnych terapii, poprawy komfortu leczenia i zmiany postrzegania nowotworów w Polsce.
Lubi odkrywać fakty i walczyć ze stereotypami. Angażuje się w sprawy społeczne, bo uważa, że bez małych inicjatyw nie uda się zbudować wielkich spraw.
Szefowa Informacji w Radiu Muzo FM. Wcześniej związana z RMF FM, TOK FM i Radiem PiN. Prowadząca programy telewizyjne w Polsat News, WP.pl, Money.pl, a także TVP.
Mówczyni TEDx Warsaw Women. Laureatka Nagrody NBP im. Władysława Grabskiego dla najlepszych dziennikarzy ekonomicznych.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.