Opis
Pisma procesowe i orzeczenia sądowe w sprawach rodzinnych z objaśnieniami i płytą CD obejmuje około 200 wzorów pism procesowych najczęściej występujących w sprawach rodzinnych – zamieszczonych zgodnie z systematyką kodeksową.
Każdy wzór opatrzony został obszernym komentarzem z licznymi powołaniami na poszczególne przepisy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, dzięki którym Czytelnik może na bieżąco odnieść wzór pisma do obowiązującej w tej materii regulacji prawnej. Dodatkowo zamieszczono powołania na przepisy procedury cywilnej celem zapoznania się czytelnika z oczekującym go trybem postępowania, co umożliwia mu własną aktywność procesową bez konieczności korzystania z profesjonalnych porad prawnych i odpłatnego zastępstwa procesowego.
Ponadto w publikacji do każdego wzoru przedstawione zostały najważniejsze orzeczenia wraz z tezami dotyczącymi problematyki stosowania poszczególnego pisma.
Znakomity dodatek stanowi płyta CD zawierająca wersje edytowalne wzorów zamieszczonych w opracowaniu.
Autorka niniejszej publikacji – Krystyna Gromek – doktor nauk prawnych, sędzia Sądu Okręgowego IV Wydziału Cywilnego w Warszawie postanowiła ułatwić Czytelnikowi zrozumienie regulacji prawnej dotyczącej prawa rodzinnego. Dlatego też wspierając się swoją wieloletnią pracą naukową oraz praktyką zawodową przedstawia w sposób zrozumiały wszystkie zagadnienia budzące jakiekolwiek wątpliwości.
Wzory przeznaczone są dla bardzo szerokiego kręgu odbiorców. Skierowane są przede wszystkim do profesjonalistów: adwokatów, radców prawnych, notariuszy, rozpoczynających karierę zawodową sędziów i prokuratorów, którym przyjdzie się zmierzyć w pracy zawodowej z trudną problematyką prawa rodzinnego, przesyconą zarówno kwestiami natury stricte prawnej, jak i psychopedagogicznej, socjologicznej i ekonomicznej.
Będą one użyteczne również dla prawników: studentów i absolwentów studiów prawniczych, aplikantów adwokackich, radcowskich, sądowych i prokuratorskich oraz notarialnych, ale również dla osób prywatnych, borykających się z problemami rodzinnymi, wymagającymi interwencji prawnej na drodze postępowania sądowego.