Opis
Opracowanie poświęcone zostało instytucjom związanym z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych. W dobie przechodzenia do opartej na wiedzy gospodarki postindustrialnej, jest to zagadnienie o znaczeniu priorytetowym. Z jednej strony, potrzeba podnoszenia kwalifikacji zawodowych lub niekiedy przekwalifikowania, jest kluczem do sukcesu na rynku pracy dla bezrobotnych oraz osób poszukujących zatrudnienia i pracowników. Z drugiej strony jednak – dyskusyjny jest sposób i efektywność inwestowania w rozwój osób pozostających bez pracy przez publiczne służby zatrudnienia.
Książka wszechstronnie prezentuje złożoną problematykę ważnych instytucji prawa związanych z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych bezrobotnych oraz pracowników. Stanowi analizę polskich rozwiązań prawnych, jak również ukazuje szerszy, międzynarodowy i europejski kontekst omawianej problematyki.
Publikacja jest skierowana do pracowników, menedżerów, urzędników (w szczególności zatrudnionych w publicznych służbach zatrudnienia), pracowników instytucji rynku pracy oraz przedstawicieli związków zawodowych. Odbiorcami publikacji będą również pracownicy działów personalnych (specjaliści HR, dyrektorzy personalni), a także praktycy (adwokaci, radcowie prawni, sędziowie) oraz pracownicy naukowi i studenci.