Opis
Barwne opowieści o polskich świętych i błogosławionych od początków chrześcijaństwa na naszych ziemiach po czasy współczesne.
Święci i błogosławieni wywodzący się z naszego narodu mogą stanowić dla Polaków źródło dumy, ale najważniejsze, abyśmy odnajdywali w ich osobach wzór do naśladowania i podążali drogą, którą nam wskazują swoim życiem.
Znakomicie jak zwykle napisana książka Ewy Stadtmüller ukazuje postaci dwudziestu polskich świętych i błogosławionych poprzez pryzmat istotnych epizodów z ich życia. Na końcu każdej opowieści znajduje się krótka notka biograficzna o jej bohaterze, a całość jest bogato ilustrowana.
Jeśli sięgniesz po nią, dowiesz się m.in.
Dlaczego św. Jacek kojarzy się z pierogami, św. Brat Albert z chlebem, a św. Kinga z solą. Dlaczego św. Królowa Jadwiga odesłała pierścień zaręczynowy Wilhelmowi Habsburgowi, mimo że go kochała. Co czuła matka bł. księdza Jerzego Popiełuszki, przeżywając zarówno jego męczeńską śmierć, jak i wyniesienie na ołtarze. Jak zareagował kard. Karol Wojtyła na wieść o śmierci papieża Jana Pawła I. Kim byli i czym się wsławili czterej patronowie Polski: święci Wojciech, Stanisław, Andrzej Bobola i Stanisław Kostka.