Opis
Kolejny LII tom Polskiej Bibliografii Prawniczej obejmuje dane bibliograficzne prawniczego piśmiennictwa polskiego zgromadzone i opracowane w 2016 roku. Zawiera pozycje o charakterze naukowym, wybrane publikacje z zakresu dydaktyki (repetytoria, kazusy, testy) i popularyzacji prawa (informatory, poradniki).
Polska Bibliografia Prawnicza obejmuje - oprócz naukowych prac prawniczych - wybrane z uwagi na związek z zasadniczym jej przedmiotem pozycje z historii państwa i prawa, doktryn politycznych, stosunków międzynarodowych, pomocniczych nauk prawa karnego, takich jak: kryminologia, kryminalistyka, medycyna, psychiatria i psychologia sądowa.
Odnotowywane są też źródła prawa (dział 02). Ten dział obejmuje wykaz organów promulgacyjnych, kodeksy i ustawy z komentarzem oraz ważniejsze ekspertyzy i opinie prawne dotyczące obowiązujących przepisów prawnych, jak również projektów ustaw. Orzecznictwo sądowe z podziałem na poszczególne gałęzie prawa zawiera dział 03. Informacje o czasopismach prawniczych - także o tych, które przestały się ukazywać - znajdują się w dziale 04.
Pozyskiwanie danych bibliograficznych do PBP odbywa się z autopsji oraz z częściowym wykorzystaniem Przewodnika Bibliograficznego.