Opis
Weganie, wegetarianie i mięsożercy mogą się czuć, jakby żyli w różnych światach. Wielu z nich walczy o zrozumienie i szacunek dla swoich wyborów. Kiedy jednak próbują o nich rozmawiać, często spotykają się z postawami obronnymi lub atakiem. Powoduje to frustrację, a ta odbija się na relacjach. W rezultacie bliscy sobie ludzie – małżonkowie, partnerzy, przyjaciele, krewni – oddalają się siebie, bo nie wiedzą, jak poradzić sobie z dzielącymi ich różnicami.
Na szczęście jest na to sposób.
Melanie Joy, ceniona specjalistka od relacji międzyludzkich i psychologii jedzenia, dostarcza praktycznych porad, dzięki którym:
- poznacie zasady budowania zdrowych relacji,
- dowiecie się, jak skutecznie rozmawiać nawet na najtrudniejsze tematy,
- zrozumiecie, w jaki sposób wybór diety wpływa na was i innych.
To idealna książka dla tych, którzy chcą zadbać o swoje relacje, i dla tych, którym trudno przeskoczyć różnice światopoglądowe.
Joy pokazuje, że o wszystkim można porozmawiać i zawsze znajdzie się jakieś wyjście.
Joy dokonała czegoś wielkiego. Czytanie tej książki to sama radość. Nie potrafię sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek mógł podczas tej lektury nie mieć poczucia olśnienia.
Jeffrey Moussaieff Masson, autor Kiedy słonie płaczą
Ponad przekonaniami to przewodnik, który pomoże wam poruszać się w relacjach między wami a waszymi bliskimi, światem i wami samymi. Po lekturze będziecie myśleli jaśniej, poczujecie się bardziej ze sobą związani, pewniejsi i szczęśliwsi.
Lani Muelrath, autorka The Mindful Vegan
Melanie Joy niesie mądrość, pocieszenie i radę wszystkim weganom i wegetarianom, którzy czują się nierozumiani przez mięsożerców, i wszystkim mięsożercom, którzy czują się zawstydzani przez wegan lub wegetarian. Bardzo polecam!
Lisa Bloom, rzeczniczka praw obywatelskich w The Bloom Firm
Jako osoba pozostająca w wegańsko-niewegańskim małżeństwie jestem wdzięczna Melanie Joy za mądre słowa dotyczące akceptowania wyborów partnera przy jednoczesnym poszanowaniu własnej uczciwości. Ponad przekonaniami to podstawowa lektura dla każdego, kto chce, by jego posiłki były źródłem pożywienia – w sensie fizycznym, duchowym i społecznym.
Linda Riebel, psycholożka i wykładowczyni