Opis
Pierwsze w doktrynie, kompleksowe opracowanie problemów i wyzwań związanych z mechanizmami mocowymi występującymi w UE.
Treść utworu w sposób jasny i przystępny dla Czytelnika przedstawia podstawowe normy funkcjonowania rynku energii elektrycznej w Polsce i UE, zasady i kierunki transformacji energetycznej oraz przyczyny dla których mechanizmy mocowe, w tym rynek mocy w Polsce, musiały być wdrożone w życie.
Autorka przedstawiła wskazaną problematykę w sposób niezwykle precyzyjny analizując kolejno najważniejsze instytucje energii w Polsce. Wykazała się przy tym nie tylko niezwykle szeroką wiedzą, ale również umiejętnością stworzenia systematyki poszczególnych zagadnień"".
dr hab. Michał Domagała
W pracy zawarto szereg autorskich wykresów, tabel i schematów, które bardzo ułatwiają zrozumienie trudnej i mocno 'branżowej' problematyki. Własne uwagi, opinie i komentarze są najważniejszą zaletą recenzowanej pracy doktorskiej i świadczą o dużej dojrzałości naukowej Autorki, jak i znajomości praktycznych zagadnień"".
prof. zw. dr hab. Artur Kuś
Podziwiam wytrwałość i sprawność Autorki w analizie konkretnych rozwiązań, z których niektóre jeszcze obowiązują, a inne uległy zmianie w wyniku wdrażania pakietu 'Czysta energia dla wszystkich Europejczyków'. W rezultacie otrzymujemy pełny i wyczerpujący obraz działań, które poprzedzały prawne zasady funkcjonowania rynku mocy w Polsce"".
prof. Jerzy Buzek