Opis
Prawo mediów to podręcznik akademicki, w którym zostały przedstawione najważniejsze zagadnienia prawa prasowego, wzbudzające ożywioną dyskusję zarówno w sferze teorii, jak i praktyki. Omówiono w nim aktualne problemy prawne związane m.in. z rozwojem Internetu, ograniczeniami dostępu dziennikarzy do informacji publicznej, ochroną danych osobowych w działalności dziennikarskiej, obowiązkiem ochrony dóbr osobistych czy prawem do krytyki prasowej. Schematy i przejrzyste tabele ułatwiają poruszanie się po tej skomplikowanej tematyce.
Nowoczesna konstrukcja książki – stanowiąca połączenie teorii i przykładów z polskiego i europejskiego orzecznictwa sądowego – ułatwi zrozumienie wielu zagadnień, jak również pomoże rozwiązać problemy prawne z zakresu prawa mediów.
Publikacja adresowana jest do studentów takich kierunków, jak: prawo, dziennikarstwo, administracja, politologia, a także do praktyków, w tym: sędziów, adwokatów, radców prawnych, rzeczników prasowych, dziennikarzy i wydawców.
Prof. nadzw. dr hab. Joanna Sieńczyło-Chlabicz – kierownik Zakładu Prawa Własności Intelektualnej Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku; były radca prawny, członek Komisji Prawa Autorskiego, arbiter Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych, członek Kolegium NIK; obecnie sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego. Autorka wielu publikacji z zakresu prawa mediów, prawa własności intelektualnej i prawa cywilnego.
Dr Zofia Zawadzka – adiunkt w Zakładzie Prawa Własności Intelektualnej Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku; adwokat. Autorka publikacji z zakresu prawa prasowego i autorskiego.
Mgr Monika Nowikowska – doktorantka Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku