Opis
Prawo zamówień publicznych. Komentarz zawiera praktyczne i wyczerpujące omówienie znowelizowanych przepisów tytułowej ustawy, bogato ilustrowane aktualnymi poglądami teoretyków oraz dorobkiem doktryny, z powołaniem się na najnowsze tezy orzecznictwa w zakresie prawa zamówień publicznych.
Autor bardzo przystępnie wyjaśnia ważne i kontrowersyjne zagadnienia pojawiające się w toku postępowania o zamówienie publiczne, a oddzielne komentarze do każdego artykułu sprawiają, że korzystanie z publikacji jest dla Czytelnika bardzo wygodne i umożliwia szybkie dotarcie do poszukiwanej informacji. Opracowanie zawiera ponadto wzory dostępnych on-line oświadczeń, dokumentów i umów najczęściej stosowanych przy udzielaniu zamówień publicznych. W publikacji uwzględniono również najnowsze orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej i Sądów Okręgowych.
Obecne, 4 wydanie Komentarza zawiera jasne i wyczerpujące omówienie znowelizowanych przepisów Prawa zamówień publicznych. Komentarz uwzględnia wszystkie zmiany, uchwalone od poprzedniego wydania.
Prezentowany komentarz jest pozycją niezwykle przydatną dla wszystkich osób zajmujących się zagadnieniami związanymi z zamówieniami publicznymi. W sposób przystępny i zrozumiały rozwiewa znaczną część wątpliwości interpretacyjnych związanych z zapisami ustawy w poszczególnych jej artykułach.
Komentarz adresowany jest do wszystkich zainteresowanych problematyką zamówień publicznych. Szczególnie polecany jest osobom świadczącym na co dzień pomoc prawną w zakresie specjalności zamówień publicznych. Ponadto przeznaczony jest zarówno dla zamawiających, jak i wykonawców oraz dla ich pełnomocników będących adwokatami bądź radcami prawnymi.
Autorem publikacji jest Paweł Granecki – radca prawny specjalizujący się w dziedzinie prawa zamówień publicznych, prowadzący swoją Kancelarię Doradztwa Prawnego, atestator. Były pracownik jednostek samorządu terytorialnego. Doradca zamawiających i wykonawców. Przewodniczący Zespołu Zamówień Publicznych Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości, ekspert biorący udział w pracach legislacyjnych nad kolejnymi zmianami przepisów systemu zamówień publicznych. Kluczowy ekspert w programie Phare 2002, dotyczącym systemu zamówień publicznych. Autor licznych publikacji prasowych z zakresu prawa zamówień publicznych. Od 1995 r. wykładowca w zakresie prawa zamówień publicznych oraz współpracownik Instytutu Prawa Zamówień Publicznych.