Opis
Monografia dr. Adama Niewiadomskiego jest dziełem wartościowym nie tylko poprzez oryginalność tematu i precyzję podnoszonych zagadnień, ale przede wszystkim dzięki interdyscyplinarnemu podejściu do problemów konfliktu interesów występujących na terenach rolnych. Analizowane konflikty [...] wskazują nie tylko na skomplikowanie przepisów, lecz także na ich trudny społeczno-gospodarczy charakter. Autor […] dostrzega wątki jurydyczne, odnosi się również do niektórych sfer pozaprawnych. Przez to udało mu się pokazać zarówno dogmatyczne problemy prawa, jak i jego praktyczne zastosowanie – prawa w działaniu.
Prof. dr hab. Paweł Czechowski
Monografia dr. Adama Niewiadomskiego będzie ważnym przyczynkiem do dalszych badań naukowych. Ma ona bowiem nie tylko walor porządkujący i systematyzujący, ale również inicjujący i wskazujący nowe kierunki badawcze. Stanowi ważny głos doktryny w bardzo skomplikowanej materii […]. Jestem przekonany, że monografia będzie stanowiła przedmiot wielu analiz, a być może także polemik. Będzie ona z całą pewnością źródłem inspiracji do dalszych badań naukowych.
Prof. dr hab. Bartosz Rakoczy
O autorze
Adam Niewiadomski – doktor nauk prawnych; doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o językoznawstwie; politolog; adiunkt w Katedrze Prawa Rolnego i Systemu Ochrony Żywności Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; adiunkt w Zakładzie Administracyjno-Prawnych Problemów Zarządzania Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego; w latach 2012–2015 odbywał staż podoktorski Narodowego Centrum Nauki na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku; pracownik Biura Rektoratu Uniwersytetu Warszawskiego; sekretarz Komisji ds. Organizacyjnych i Legislacyjnych Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich; stały doradca Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sejmu RP; członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Prawników Agrarystów; autor czterech monografii oraz ponad stu artykułów naukowych.