Opis
Python jest wieloparadygmatowym, wszechstronnym językiem programowania, zoptymalizowanym pod kątem efektywności pracy, czytelności kodu i jakości oprogramowania. Jego popularność rośnie, co wynika z wielości i różnorodności zastosowań oraz z tego, że jest darmowy i łatwo przenośny, można się go szybko nauczyć, a tworzenie kodu Pythona sprawia sporo przyjemności. Wszystkie te cechy dają zespołom deweloperskim strategiczną przewagę w dużych i małych projektach. Aby wykorzystać zalety Pythona, konieczne jest zdobycie solidnych podstaw tego języka, a następnie dogłębne zrozumienie bardziej zaawansowanych koncepcji i porządne ich przećwiczenie podczas pisania własnego kodu.
To kompleksowy podręcznik do nauki programowania w Pythonie. Jego piąte wydanie zostało gruntownie zaktualizowane i rozbudowane o dodatkowe treści. Omówiono tu najnowsze wersje Pythona w liniach 3.X i 2.X, czyli 3.3 i 2.7, i dodano opisy nowych lub rozszerzonych mechanizmów, takich jak obsługa formatu JSON, moduł timeit, pakiet PyPy, metoda os.popen, generatory, rekurencje, słabe referencje, atrybuty i metody __mro__, __iter__, super, __slots__, metaklasy, deskryptory, funkcja random, pakiet Sphinx i wiele innych. W książce znalazło się mnóstwo ćwiczeń, quizów, pomocnych ilustracji oraz przykładów kodu. Jest to kompendium dla każdego, kto chce szybko zacząć programować w Pythonie i tworzyć wydajny kod o wysokiej jakości.
W tej książce przedstawiono między innymi:
składnię Pythona i koncepcje związane z iteracjami
dokładny opis ważniejszych wbudowanych typów obiektów i ich możliwości
struktury programistyczne wyższego poziomu
programowanie funkcyjne i programowanie zorientowane obiektowo
zaawansowane zagadnienia dla profesjonalistów
Już dziś zacznij pisać znakomity kod w Pythonie!
O autorze
Mark Lutz — to znany na całym świecie instruktor Pythona, autor najwcześniejszych oraz najlepiej sprzedających się tekstów poświęconych temu językowi i jedna z najważniejszych postaci w środowisku Pythona. Poza poprzednimi wydaniami tej książki — w tym przetłumaczonej na język polski wersji „Python. Wprowadzenie” (Helion, 2002), napisał także „Programming Python” oraz „Python Pocket Reference”. Osobiście używa języka Python i promuje go od 1992 roku. Książki na temat tego języka zaczął publikować w 1995 roku, zaś szkolenia z Pythona prowadzi od 1997 roku. Do początku roku 2008 przeprowadził ponad dwieście sesji treningowych poświęconych temu językowi.