Opis
Publikacja pod redakcją A. Hrycaj, P. Filipiaka, M. Geromina i B. Groele pt. „Restrukturyzacja przedsiębiorstw 2.0” zawiera zbiór referatów odnoszących się do najważniejszych zagadnień z zakresu prawa restrukturyzacyjnego oraz prawa upadłościowego, które zostały istotnie znowelizowane ustawą z 15.5.2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. z 2015 r. poz. 978).
Dobór referatów ma na celu zaprezentowanie najistotniejszych problemów z zakresu teorii i praktyki prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego z uwzględnieniem aspektów ekonomicznych i społecznych postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych.
Publikacja składa się z 4 części. Część I (Układ w postępowaniu restrukturyzacyjnym) zawiera omówienie charakteru prawnego układu oraz układu częściowego w Prawie restrukturyzacyjnym. Część II (Organy i uczestnicy postępowania restrukturyzacyjnego) skupia się na zagadnieniach rady wierzycieli, większości głosów oraz kworum wymaganego do podjęcia uchwały przez radę wierzycieli, przebiegu zgromadzenia wierzycieli a także odpowiedzialności karnej doradcy restrukturyzacyjnego. W Części III (Ekonomiczne i międzynarodowe otoczenie postępowania restrukturyzacyjnego) przedstawiono zagadnienia planu restrukturyzacyjnego, Dobrych Praktyk Restrukturyzacji a także Białej Księgi Dobrych Praktyk, skuteczności sądowych postępowań sanacyjnych przedsiębiorstw i ewolucji prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego w kontekście prawa europejskiego. Ostatnia IV Część (Zmiany w prawie upadłościowym) skupia się na definicji niewypłacalności, upadłości deweloperów i postępowaniu upadłościowym konsumenta z punktu widzenia syndyka.