Skarby Roztocza Miód mniszkowy 370g
Miód Mniszkowy, jak sama nazwa wskazuje, pozyskiwany jest z mniszka lekarskiego. Mimo wielkiej popularności kwiatów mniszka lekarskiego, miód jest bardzo trudno dostępny. Nazywany jest również miodem majowym, ponieważ wtedy mniszek obficie kwitnie.
Zastosowanie:
Zastosowanie miodu mniszkowego:
Stosowany w problemach z wątrobą, żołądkiem i nerkami, a także w stanach obniżonej odporności.
Wspomaga układ trawienny.
Stosowany jest również w chorobach serca i woreczka żółciowego, nerek, pęcherza, w dolegliwościach reumatycznych oraz chorobach dróg moczowych.
Kolor: Od kremowej przez jasnożółtą aż po intensywnie pomarańczową. Najczęściej spotykany jest w odcieniu jasnożółtym
Smak: Bardzo słodki, lekko mdławy. Uważa się go za jeden z najsłodszych miodów odmianowych w Polsce.
Zapach: Wyczuwalny aromat kwiatów mniszka lekarskiego.
Przechowywanie: Suche i zacienione miejsce (temp. 8-18 C)
Czas kwitnienia: Maj
Krystalizacja: Dosyć szybko (w ciągu kilku tygodni) i nierównomiernie, w drobne, smarowne kryształki.
Skarby Roztocza o sobie:
Nasze produkty nie są efektem masowej produkcji - jesteśmy z tego dumni.
Nie standaryzujemy, nie mieszamy, nie dodajemy żadnych substancji wzbogacających i nie przegrzewamy naszych miodów. Dbamy o to żeby zachowały wszystkie swoje naturalne właściwości zdrowotne, dlatego też mogą wystąpić różnice w kolorze oraz smaku, w zależności od czasu i miejsca zbioru. Także w przypadku naszych przetworów, może wystąpić naturalny osad, który nie jest skazą produktu lecz cechą domowych wyrobów.
Prosimy o wyrozumiałość, jeśli etykiety będą krzywo wycięte czy naklejone - wszystko robimy ręcznie i nie boimy się do tego przyznać. Czyż nie o to właśnie chodzi?
Nasza rodzinna, wieloletnia tradycja pszczelarska sięga początkami lat 30 zeszłego wieku, a obecnie jest nowoczesną w ponad 70% pasieką wędrowną, stąd też posiadamy tak wyjątkową i bogatą ofertę rodzajów miodu.
Nasz numer weterynaryjny: 061871623
Chcemy dzielić się z Państwem bogactwami regionu wpisanego na międzynarodową listę rezerwatów UNESCO - Naszego ROZTOCZA!