Skarby Roztocza Miód wrzosowy 370g
Miód Wrzosowy jest niezwykle ceniony za swoje właściwości oraz nazywany "królem miodów" ze względu na ograniczoność wrzosowych pożytków w Polsce. Celem pozyskania tego miodu ule umieszczamy na poligonie wojskowym, gdzie znajduje się największe wrzosowisko w okolicy. Jednakże uzyskanie czystego miodu wrzosowego jest bardzo trudne ze względu na wrześniowe warunki atmosferyczne. Stąd też miód wrzosowy nie jest dostępny w naszej pasiece co roku, a to czyni go jeszcze bardziej unikatowym.
Co najbardziej charakterystyczne- w stanie płynnym, miód wrzosowy ma galaretowatą postać! Po procesie krystalizacji, jego konsystencja zmienia się na ziarnistą i masłowatą.
Zastosowanie:
Zastosowanie miodu wrzosowego:
Świetnie sprawdza się jako ochrona w sezonie przeziębień
Pomaga na zaburzenia układu moczowo-płciowego: ukoi problemy z takimi narządami jak: pęcherz, prostata czy też nerki. Miód zaleca się do zażywania profilaktycznego przez mężczyzn narażonych na problemy z układem moczowo-płciowym.
Posiada właściwości antyseptyczne, bakteriobójcze.
Ponadto uważany jest za naturalny lek przy chorobach oczu czy układu pokarmowego.
Kolor: W stanie płynnym, miód wrzosowy jest koloru rubinowo-brunatnego. Po procesie krystalizacji kolor lekko wpada w pomarańcz.
Smak: Przyjemny, lekko gorzkawy smak.
Zapach: Zapach kwiatów wrzosu.
Przechowywanie: Suche i zacienione miejsce (temp. 8-15 st. C)
Czas kwitnienia: Sierpień/ wrzesień
Krystalizacja: Kilka tygodni, miesięcy.
Skarby Roztocza o sobie:
Nasze produkty nie są efektem masowej produkcji - jesteśmy z tego dumni.
Nie standaryzujemy, nie mieszamy, nie dodajemy żadnych substancji wzbogacających i nie przegrzewamy naszych miodów. Dbamy o to żeby zachowały wszystkie swoje naturalne właściwości zdrowotne, dlatego też mogą wystąpić różnice w kolorze oraz smaku, w zależności od czasu i miejsca zbioru. Także w przypadku naszych przetworów, może wystąpić naturalny osad, który nie jest skazą produktu lecz cechą domowych wyrobów.
Prosimy o wyrozumiałość, jeśli etykiety będą krzywo wycięte czy naklejone - wszystko robimy ręcznie i nie boimy się do tego przyznać. Czyż nie o to właśnie chodzi?
Nasza rodzinna, wieloletnia tradycja pszczelarska sięga początkami lat 30 zeszłego wieku, a obecnie jest nowoczesną w ponad 70% pasieką wędrowną, stąd też posiadamy tak wyjątkową i bogatą ofertę rodzajów miodu.
Nasz numer weterynaryjny: 061871623
Chcemy dzielić się z Państwem bogactwami regionu wpisanego na międzynarodową listę rezerwatów UNESCO - Naszego ROZTOCZA!