Opis
Monografia jako jedna z niewielu na polskim rynku wydawniczym zawiera szczegółową analizę instytucji strajku, w tym prezentuje szerzej nieznane postacie strajków lub akcji protestacyjnych. Niewątpliwym atutem książki jest pogłębione omówienie instytucji strajku okupacyjnego oraz, po raz pierwszy w literaturze, wnikliwe przedstawienie problematyki komitetu strajkowego.
Książka powstała na podstawie badań autora, które uwzględniają dorobek doktryny polskiego prawa pracy oraz literaturę państw zachodnich. Opracowanie jest dogłębnym spojrzeniem na praktyczne problemy związane ze strajkiem oraz innymi akcjami protestacyjnymi, w których autor z racji zajmowanego stanowiska radcy prawnego uczestniczył.
Na uwagę zasługuje także przywołanie obszernej bibliografii oraz orzecznictwa sądowego, w tym wielu orzeczeń sądowych dotychczas razem nieprezentowanych w żadnych innych opracowaniach.
Publikacja adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców – zarówno teoretyków zbiorowego prawa pracy, praktyków, jak i pracodawców oraz przedstawicieli związków zawodowych. Może być również pomocna w zdobywaniu wiedzy z zakresu zbiorowego prawa pracy przez studentów oraz aplikantów zawodów prawniczych.
Stan prawny na 1 marca 2013 roku.