Taping nerwowo-mięśniowy to biomechaniczna metodologia leczenia, która wykorzystuje bodźce kompresyjne i dekompresyjne w celu uzyskania korzystnego wpływu na układy mięśniowo-szkieletowy, naczyniowy, limfatyczny i neurologiczny człowieka. Każda aplikacja ma jasno określone cele kliniczne i rehabilitacyjne. Zastosowanie taśmy powoduje powstawanie fałd na skórze podczas ruchu ciała. Fałdy te ułatwiają drenaż limfatyczny, pobudzają przepływ krwi, zmniejszają ból i poprawiają postawę poprzez zwiększenie zakresu ruchu mięśni i stawów.
Taping nerwowo-mięśniowy. Od teorii do praktyki
W jakich przypadkach stosuje się taping nerwowo-mięśniowy?
Jak się go aplikuje?
Jakie korzyści kliniczne oferuje ten rodzaj plastrowania?
Książka Taping nerwowo-mięśniowy. Od teorii do praktyki jest niezwykle cennym narzędziem, dostarczającym jasnych odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Bogato ilustrowana część teoretyczna wyjaśnia mechanizm działania tapingu nerwowo-mięśniowego oraz podstawy anatomii i fizjologii człowieka, na których się opiera.
Część praktyczna zawiera ponad 100 arkuszy informacyjnych z ponad 800 obrazami, które szczegółowo przedstawiają techniki aplikacji dekompresyjnej i kompresyjnej.
Każda aplikacja jest starannie opisana i zilustrowana krok po kroku. Zawierają się w tym: notatki anatomiczne, testy mięśni, opis zastosowania klinicznego oraz wskazanie na inne aplikacje, które klinicznie najczęściej łączy się z opisywaną aktualnie aplikacją.