Opis
Zarówno podatnicy CIT, jak i PIT odnajdą w tej publikacji praktyczne informacje o tym, jak efektywnie korzystać z ulg o charakterze innowacyjnym, tj. ulgi B+R oraz IP Box. Okazuje się bowiem, że chociaż te instytucje funkcjonują już w polskich podatkach, wielu podatników obawia się je stosować. Całkiem niepotrzebnie, pod warunkiem jednak, że podatnik rozsądnie posłuży się tym, co umożliwił mu prawodawca. Z tego powodu Autor – doradca podatkowy – wyjaśnia, w jaki sposób skorzystać z tych ulg, aby zmniejszyć zobowiązania podatkowe. Poradnik uwzględnia przy tym najnowsze zmiany w przepisach dotyczących ulgi B+R oraz IBP Box.
Z początkiem 2021 r. prawodawca wprowadza nowe przepisy, których celem jest stosowanie preferencyjnego opodatkowania CIT podatników, którzy postanowili inwestować w rozwój firmy. Chodzi o opcjonalne rozliczenie podatku dochodowego w ramach tzw. estońskiego CIT. Autor w bardzo przystępny sposób prezentuje zasady stosowania takich metod opodatkowania. Chociaż resort finansów – jako merytoryczny twórca przepisów – deklaruje, że są to rozwiązania nie tylko korzystne, lecz także bardzo łatwe w zastosowaniu, okazuje się, że nie zawsze tak jest. Dlatego niniejszy poradnik wskazuje, dla kogo wybór tzw. estońskiego CIT może być dobrym pomysłem i jak tego dokonać, aby nie okazało się to pułapką podatkową.
To przystępne opracowanie pomoże w pracy specjalistom z działów księgowych i biur rachunkowych. Zainteresuje też doradców podatkowych oraz zarządzających firmami.
ATUTY PUBLIKACJI:
Prosty język, praktyczne przykłady. Przystępny opis ułatwia zapoznanie się z trudnymi zagadnieniami.