Tomasz Sekielski - Znakomicie napisana, wstrząsająca i do bólu prawdziwa książka. Autorzy rozparawiają się z mitem "niezłomnego kapelana >>Solidarności<<" oraz "pobożnego kapłana", który wzniesiony został na kłamstwie i pysze za przyzwoleniem tych, którzy znali prawdę, ale przez lata milczeli. To oni przyczynili się zbudowania legendy prałata, czyniąc go nietykalnym, byli ślepi na to, co robił. Dlatego żyjąć w świecie przepychu i deprawacji Henryk Jankowski mógł się czuć bezkarny. ta ksiązka wywołała burzę, gdyż wciąż wiele osób nie chce dopuścić do siebie prawdy, woląc kultywować w swojej głowie nieprawdziwy mit.
Adam Szostkiewicz - Bóg strzegł, że to nie Mel Gibson sportretował prałata Jankowskiego, tyle duet Aksamit - Głuchowski. Bez retuszu, ze zrozumieniem, bez usprawiedliwienia. To nie tylko opowieść o wzlocie i upadku kapelana "Solidarności", ale też o Kościele i Polsce za komuny i za wolności, a więc także o nas samych. Fascynująca.
Bożena Aksamit - reportażystka z Trójmiasta, pisarka, z wykształcenia oceanograf. Była graficzką i autorką w grańskim oddziale "Wyborczej". Publikowała w "Dużym Formacie", "Magazynie Świątecznym" i "Wysokich Obcasach". Jej ostatni reportaż - "Sekret Świętej Brygidy. Dlaczego Kościół przez lata pozwalał księdzu Jankowskiegmu wykorzystywać dzieci?" - wstrząsnął opinią publiczną. Wielokrotnie nagradzana, m.in. za napisaną wspólnie z Piotrem Głuchowskim "Zatokę świń" (najlepsza książka w plebistycie MediaTory 2016). W 2015 roku ukazała się jej książka o legendarnym transatlantyku "Batory". Zmarła 1 lutego 2019 roku w trakcie pracy nad "Uzurpatorem".
Piotr Głuchowski - z wykształcenia konserwator zabytków, z zawodu redaktor związany od 1990 roku z "Wyborczą". Raportażysta, laureat konkursu Grand Press i innych. Autor i współautor książek, w tym kryminaów i bestsellerów: "Imperator. Ojciec Tadeusz Rydzyk", "Karbala", "Sługi Boże", "Nic co ludzkie" - powieści inspirowanej scenariuszem filmu "Kler". W przygotowaniu ma thriller szpiegowski "Ukryta gra". Urodził się w Warszawie, mieszkał kolejny m.in.: w Toruniu, Sopocie i w stolicy, teraz - na kujawskiej wsi. Po śmierci Bożeny Aksamit ukończył "Uzurpatora".