Opis
Odkryj najlepsze metody tworzenia stron w WordPressie!
Poznaj ekosystem Gutenberga
Naucz się korzystać z bloków
Twórz treści, które podbiją internet
WordPress to najpopularniejszy na świecie system zarządzania treścią, który napędza ponad jedną trzecią stron funkcjonujących obecnie w internecie. Z kolei Gutenberg jest od niedawna standardowym edytorem treści WordPressa. Zmiana ta ma wręcz rewolucyjny charakter, sposób użycia Gutenberga bowiem diametralnie różni się od tego, z czym użytkownicy mieli do czynienia wcześniej. Najważniejsza i najwygodniejsza wydaje się tu możliwość operowania blokami treści, dzięki któremu można łatwo osadzać różne elementy strony i kontrolować jej układ.
Jeśli masz kłopot z przejściem na Gutenberga lub chcesz nauczyć się wydajnie korzystać z jego funkcji, sięgnij po książkę WordPress 5. Rewolucja Gutenberga. Krok po kroku wprowadzi Cię ona w świat bloków - szybko opanujesz sposoby dodawania tekstów, multimediów i treści zewnętrznych do strony oraz formatowania jej elementów. Poznasz również najbardziej przydatne wtyczki, dzięki którym wyposażysz swój edytor w szereg naprawdę interesujących rodzajów bloków i sprawisz, że Twój serwis zaoferuje użytkownikom dodatkowe możliwości, a także będzie wyglądał atrakcyjnie i nowocześnie.
Ekosystem Gutenberga i zarządzanie blokami
Zastosowanie podstawowych typów bloków
Formatowanie treści i określanie układu stron
Używanie widżetów i elementów zewnętrznych
Przegląd najlepszych wtyczek do Gutenberga
Budowa i zastosowanie stylów CSS
Poznaj prawdziwy potencjał Gutenberga!
O autorze
Paweł Wimmer - rocznik 1954. Absolwent Wydziału Finansów i Statystyki SGPiS (dziś SGH), pracował między innymi w wydawnictwie esperanckim, bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego oraz w redakcjach pism komputerowych: „PCkurier”, „Enter”, „Magazyn WWW”, „PC World”. Obecnie działa jako niezależny publicysta. Jest autorem 20 książek o tematyce językowej oraz komputerowej, opublikował około 2 tysięcy artykułów. Opracował kilka serwisów edukacyjnych w internecie, w tym najbardziej popularny Kurs języka HTML. Poradnik webmastera. Prowadził blogi o tematyce językowej, komputerowej i ekonomicznej. Jest członkiem Towarzystwa Dziennikarskiego, społecznikiem i aktywnym uczestnikiem sfery social media. Interesuje się językami sztucznymi (esperanto, interlingua) i ochroną przyrody. Lubi sport. Chętnie, choć z dystansem ogląda filmy popularnonaukowe, w tym ufologiczne. Wierzy w powszechność życia we Wszechświecie.