Rodzina Piotrusia Weszołka wiecznie się przeprowadza. Czego się boją? Przed czym uciekają? Dlaczego co rusz przenoszą się na kolejną głowę? I dlaczego swędzi ta, na której akurat mieszka ta baaardzo liczna rodzina?
Jeśli chcecie przechytrzyć rodzinę Weszołków i skutecznie pozbyć się tych kłopotliwych lokatorów, koniecznie przeczytajcie książkę „Wszy. Przeprowadzki z głowy na głowę”. Poznacie te owady i zrozumiecie, dlaczego sprawiają tyle problemów. Czy można ich uniknąć? Czy ich obecność świadczy o braku higieny? Czy wszy mogą być groźne?
Ta dowcipna książka w nowoczesny, mądry i pozytywny sposób pokazuje, jak mówić o wszawicy. Komiksową historyjkę o perypetiach rodziny pasożytów dopełnia część edukacyjna, zawierająca sporo ciekawostek. To użyteczny przewodnik informujący o tym, co zrobić, gdy problem dotyczy dziecka i/lub dorosłego. „Wszy. Przeprowadzki z głowy na głowę” mogą posłużyć jako pomoc dydaktyczna do rozmowy z dziećmi o wszach. Książka obala wiele mitów, które wciąż pokutują i są bardzo krzywdzące.
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć to seria książek popularyzujących naukę, przeznaczona dla starszych przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Dzięki bogatym, kolorowym ilustracjom i ciekawej formie książki wpisują się w zdobywający popularność nurt edutainment (od angielskiego education – nauka oraz entertainment – rozrywka), którego celem jest edukacja poprzez rozrywkę. Poruszana tematyka oraz przystępna forma przekazywania treści sprawiają, że są to doskonałe książki na nagrody szkolne (w konkursach lub na zakończenie roku).
W serii Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć znajdziecie też tytuły: „Ja i moje mikroby”, „Kosmiczne urodziny! Lecimy na Księżyc”, „Tu jest nasz dom”, „Możemy uratować naszą Ziemię”, „Jak dawniej żyły dzieci”, „Dlaczego jemy rośliny? Sekrety owoców, warzyw i zbóż”, „Wielka misja małej sondy”, „Nocowanka w Egipcie”, „Dzieci świata takie jak Ty”, „Świętuj z nami”, „Jak smakuje czekolada na Evereście”, „Jak różnie mieszkamy”. Książki z tej serii otrzymały nagrodę główną w kategorii „książki dla dzieci młodszych 0-7” w XX edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”.